Wykład: Klauni w peruwiańskim Betlejem

Studenckie Koło Naukowe Terapii Pedagogicznej zaprasza na wykład: Klauni w peruwiańskim Betlejem - o życiu i edukacji w tropikalnych dzielnicach nędzy, który wygłosi
dr Przemysław Grzybowski z Katedry Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej UKW.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na UKW - już dziś!

Zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 15-21 listopada 2010 r., w ramach którego 19 listopada (piątek) na UKW organizowane są ciekawe warsztaty.

Konferencja: Nierzetelność naukowa w Polsce

W dniach 3-4 listopada 2010 r. odbyła się konferencja "Nierzetelność naukowa w Polsce", organizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego  i Forum Akademickie.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Sportu

27 października  wmurowano akt erekcyjny pod budowę Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, władze województwa i miasta oraz wykonawcy obiektu.

Nauczanie historii na miarę XXI wieku

INSTYTUT HISTORII i STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH UNIWERSYTETU KAZIMIERZA WIELKIEGO w Bydgoszczy oraz URZĄD MARSZAŁKOWSKI Województwa Kujawsko-Pomorskiego serdecznie zapraszają nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego na jednodniową ogólnopolską konferencję dydaktyczną Nauczanie historii na miarę XXI wieku. Region – Patriotyzm – Edukacja, która odbędzie się 2 grudnia 2010 roku o godz. 10.00 w budynku Uczelni – w auli „Mikotoksyn” przy ul. Chodkiewicza 30.

Zakończenie Roku Chopinowskiego w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

26 października 2010 (wtorek) zapraszamy na konferencję naukową: „Fryderyk Chopin na tle epoki i współcześnie”, odbędzie się w sali Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii, s. 24. Obrady poprowadzi dr hab. Sławomir Czarnecki, prof. nadzw..

Sprawdź OFFerty, znajdź pracę! Już dziś w hali Łuczniczka!

Chcesz znaleźć pracę? Szukasz informacji o lokalnym rynku pracy? Już nie szukaj! Przyjdź 21 października na Targi Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2010 do  Hali Sportowo-Widowiskowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej  59.

Rok akademicki rozpoczęty!

8 października 2010 r. uroczyście zainaugurowaliśmy kolejny rok akademicki 2010/2011 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Pomorskiej. W tym szczególnym dla całej społeczności akademickiej wydarzeniu uczestniczyło wielu znakomitych gości.

Ostatni dzień rejestracji na stypendia socjalne

Uwaga studenci od 19 października do 5 listopada trwać będzie rejestracja internetowa wniosków stypendialnych dla wszystkich kierunków i typów studiów. www.stypendia.ukw.edu.pl W przypadku kłopotów, prosimy o kontakt z Działem Spraw Studenckich tel. 52 341 08 32, bądź osobiście ul. Łużycka 24, pokój 1 i 2.

Inauguracja roku akademickiego 2010/2011

Rektor i Senat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić studentów i pracowników na inaugurację roku akademickiego 2010/2011.
Uroczystość odbędzie się 8 października 2010 r. o godz. 12.00 w Filharmonii Pomorskiej przy ul. A. Szwalbego 6 w Bydgoszczy.

Nagroda Marszałka dla Bassama Aouila

Miło nam poinformować, że nasz pracownik Bassam Aouil, prof. nadzw. 22 września odebrał z rąk Marszałka Województwa nagrodę Marszałka za działalność w dziedzinie "Ochrona zdrowia" w roku 2009.