Zapraszamy na spotkanie "Północny Wietnam"

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie "Północny Wietnam", odbędzie się w środę 25 stycznia 2012 r.

Godziny rektorskie - 19.01.2012

19 stycznia 2012 r. Prorektor ds. Dydaktycznych ogłasza godziny rektorskie od godz. 8.00 do 13.00 we wszystkich obiektach przy ul. Chodkiewicza 30.

Szlachetna paczka na UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego po raz trzeci włączył się w akcję Szlachetna Paczka. Obecnie w rejonie działa 32 Wolontariuszy, pomoc otrzymało już 47 rodzin, a nadal na nią czeka 8. Pomóżcie Nam stworzyć paczki dla nich, by te święta były weselsze, cieplejsze.

Kiermasz  świąteczny
Wampiriada na UKW

Camera Obscura 2011: Baczność! Reportaż

Najlepsi reporterzy z takich telewizji jak ARTE, BBC, RBB, TVP, TVN czy POLSAT staną do walki. Nie ma obaw nie będzie ponownych wyborów parlamentarnych. Po prostu 18 października w Bydgoszczy rusza ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu.

Książka i prasa w kulturze

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii UKW w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić na ogólnokrajową konferencję naukową o charakterze interdyscyplinarnym poświęconą miejscu i roli książki i prasy w kulturze. 13-14 października 2011 roku w gmachu Auli Copernicanum przy ulicy Kopernika 1. Start, godzina 9.00.

Konferencja: Demokracja - plebiscyt - show

Instytut Nauk Politycznych UKW zaprasza na konferencję "Demokracja - plebiscyt - show".

Bydgoskie Forum Kultury

Misja uniwersytetów niewiele zmieniła się od czasu ich założenia. Uniwersytety były, są i powinny pozostać głównymi ośrodkami myśli naukowej i ośrodkami kształcenia ludzi wszechstronnych.

Kognitywistyka i społeczeństwo informacji - nowe specjalności na UKW

Maturzysto jeśli jeszcze do tej pory nie wybrałeś kierunku studiów, mamy dla ciebie ciekawe propozycje: nauki kognitywne na filozofii i społeczeństwo informacji i wiedzy na informacji naukowej i bibliotekoznawstwie.

Konkurs Fundusze dla Nauki 2011

Informujemy o konkursie "Fundusze dla Nauki 2011" organizowanym przez Fundację ProRegio. Celem konkursu jest wybór najlepszych i najciekawszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Grupa Przezroczysta zaprasza na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę w dniach 21-31 lipca 2011.