Wampiriada na Przemysłowej

Już w najbliższą środę 23 lutego zachęcamy do udziału w Wampiradzie, tym razem na Przemysłowej.

Kreowanie pomysłów na biznes

O "Kreowaniu pomysłów na biznes" dowiecie sie z kolejnego szkolenia przygotowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Koncert: Region Chopina

Sobotni koncert (10.12.2011) Region Chopina w Auli Copernicanum UKW cieszył się ogromnym powodzeniem.

Godziny rektorskie - 23.11

Prorektor ds. Dydaktycznych dr hab. Andrzej Papuziński, prof. nadzw. ogłasza w dniu 23.11.2011 r. (środa)  godziny rektorskie w godzinach od 8.00 do 12.00.

Zostań reporterem radiowym

Konwersatorium Filozoficzne w centrum miasta!

Zapraszamy na Konwersatorium Filozoficzne prowadzone przez studentów filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W każdy czwartek o godz. 18.00 w „amfiteatrze” przy Spichrzach na ulicy Mostowej, odbywać się będą Publiczne Konwersatoria Filozoficzne!

Pociągiem przez Australię - zapraszamy na spotkanie

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza swoich członków i sympatyków na spotkanie klubowe. W programie - ilustrowana pokazem slajdów i filmów - kolejna relacja Lecha Olszewskiego z podróży po Australii.

Tydzień kina niemieckiego - dziś ostatni dzień!

Zapraszamy do udziału w trwajacym właśnie tygodniu kina niemieckiego.

Godziny rektorskie na juwenalia

Podczas Juwenaliów Bydgoskich 2011 zostały ogłoszone godziny rektorskie.

Inne Sytuacje – nowy festiwal teatralny w Polsce

Już 7 maja w Bydgoszczy rozpocznie się nowy, polski festiwal teatralny Inne Sytuacje. Podczas czterech dni festiwalowych spotkań zaprezentuje się 6 awangardowych grup teatralnych z Danii, Niemiec i Polski. Wśród nich znajdą się takie legendy teatru jak duński Odin Teatret, niemiecko-rosyjskie Derevo czy polska Pieśń Kozła. Festiwal organizuje Fundacja Kultury Yakiza z Bydgoszczy.

Studentka UKW wygrała międzynarodowy konkurs na logotyp

Z przyjemnością informujemy, że Barbara Grzelczak, studentka III roku Edukacji Technicznej i Informatycznej oraz I roku Inżynierii Materiałowej UKW zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na logo projektu w ramach programu Leonardo da Vinci - Transfer Innowacji, zatytułowanego "Internationalisation and Mobility in student's Curricula (IntheMC)".

Gramy dla Andrzeja! w marcu

Wielka akcja Gramy dla Andrzeja trwa! Studenci i wykładowcy Instytutu Edukacji Muzycznej zapraszają na cykl imprez i koncertów, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie chorego kolegi. Akcja nie zwalnia tempa, zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach: