Ostatnie pożegnanie: Prof. Mietz

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych zawiadamia, że w dniu 7 maja 2014 roku zmarł długoletni pracownik Instytutu, dr hab. Andrzej Mietz, prof. nadzw.
Uroczystości pogrzebowe odbędą sie w dniu 10 maja (sobota) 2014 roku o godzinie 12.00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na ul. Panny Marii 2 w Toruniu.

Prawo autorskie - szkolenie

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek oraz Zespół Biura Upowszechnia Nauki UKW zapraszają na szkolenie pt. Prawo własności intelektualnej wokół nas. 22 listopada 2013 roku, Sala Senatu UKW, w godzinach od 10.00 do 14.00.

Jak robi koń?

Konferencja: Młodzi badacze

Zapraszamy studentów i doktorantów do udziału w konferencji Młodzi badacze 12 października 2012, zgłoszenia mozna przesyłac do 5 października.

18-23 września w MCK Bydgoszcz

Program imprez w Miejskim Centrum Kultury w dniach 18-23 września.

Campus Akademicki 2012

UKW wśród wioślarskiej arystokracji

Wioślarska ósemka UKW wyrusza w poniedziałek, 25 czerwca na królewskie regaty w Henley. Nasza osada będzie jedynym polskim reprezentantem w tych prestiżowych zawodach.

Działalność doktor klauna na książkowych stronicach

Pracownik naszej uczelni, dr Przemysław Grzybowski ukończył właśnie książkę „Doktor klaun! Terapia śmiechem, wolontariat, edukacja międzykulturowa”. Jest to pierwsza w Polsce bogato ilustrowana monografia o terapii śmiechem i działalności doktorów klaunów.