POPRZYJ projekt zmiany ustawy o repatriacji z 9 listopada 2000 - złóż podpis

Kim jest repatriant? To Polak, którego przodkowie zostali przymusowo wywiezieni lub zesłani w latach 30-tych i 40-tych z terytorium ówczesnej Rzeczpospolitej w głąb Związku Radzieckiego.

Obrazy dźwiękiem malowane - wyjątkowy koncert

Wyjątkowy koncert pt: "Obrazy dźwiękiem malowane" odbył się w poniedziałek 24 maja 2010 roku o godzinie 16.00 w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przy ul. Kopernika 1.

Praca: programista

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszukuje osoby na stanowisko programisty/administratora systemu Elektronicznej Rejestracji Kandydatów na Studia / Elektronicznego Obiegu Dokumentów / portali, stron www.

Święto kina animowanego

26 października, w sobotę o godzinie 11.00 zapraszamy na projekcję dwóch filmów animowanych

Le jour des corneilles » de Jean-Christophe Dessaint, blu-ray sous-titré en polonais, à partir
de 12 ans, http://www.unifrance.org/film/31934/le-jour-des-corneilles.

Artur Puzio przed mistrzostwami świata

W najbliższy weekend w Ergo Arenie w Trójmieście odbędą się Mistrzostwa Świata we Freestyle’u Motocrossie. Wystartuje w nich student wychowania fizycznego UKW, Artur Puzio.

MOST łączy polskie uczelnie

Nasi studenci mogą skorzystać z szansy poznania innych polskich uniwersytetów w ramach programu mobilności studenckiej MOST. Pozwala on na naukę na jednym z polskich uniwersytetów przez semestr lub rok i uzyskanie zaliczenia z poszczególnych przedmiotów bez konieczności przedłużania swojej akademickiej edukacji.

Voucher badawczy: nabór wniosków

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w województwie kujawsko-pomorskim, a Twojej firmie przy wprowadzaniu innowacji gospodarczych przydałaby się pomoc ze strony naukowców i chciałbyś uzyskać na ten cel bezzwrotne wsparcie w wysokości do 25.000 lub 50.000 złotych, to Voucher badawczy wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom.

Seminarium poświęcone wybitnemu botanikowi

20 czerwca 2012 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się Seminarium Naukowe poświęcone prof. Władysławowi Matuszkiewiczowi - wybitnemu botanikowi.