Wystartuj w AZS MTB Cup 2012

Ruszyły zapisy on-line do największego, ogólnopolskiego cyklu wyścigów cross-country w Polsce. Wśród wszystkich osób, które dokonają rejestracji do 10 kwietnia organizatorzy zawodów rozlosują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Odbiór decyzji stypendialnych

Dział Spraw Studenckich zwraca się z prośbą o odbiór decyzji stypendialnych do 24 stycznia 2012.

Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw zaprasza

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza na spotkania organizowane w ramach działania „Innowacje w Przedsiębiorstwach - Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw".

Letnie Warsztaty Filmowe w Ostromecku, Zbrodnia w Pałacu

Miejski Osrodek Kultury oraz Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zapraszają na warsztaty filmowe pod nazwą Zbrodnia w pałacu.

Propozycje MOK-u na czerwiec

W czerwcu Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla bydgoszczan sporo atrakcji, koncerty, festiwale, spotkania autorskie.

Terminy wypłat "13"

Dział Płac informuje, że termin wypłaty dodatkowego wynagrodzenia rocznego "13" nastąpi:
-dla pracowników naukowo-dydaktycznych 29.03.2011
-dla pracowników administracji, biblioteki i obsługi 31.03.2011 (razem z wypłatą za marzec).

MOK zaprasza na Festiwal Animowanych Filmów Krótkometrażowych

Już w najbliższy piątek 4 lutego 2011 o godz. 19.00 MOK organizuje Festiwal Animowanych Filmów Krótkometrażowych z udziałem Pauliny Majdy - projektantki scenografii i fotosistki do filmu animowanego "Piotruś i wilk" .

Zapraszamy na obóz narciarski

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz KU AZS UKW serdecznie zapraszają studentów, pracowników, absolwentów, sympatyków Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na obóz narciarski do Włoch w terrminie 28 stycznia – 6 lutego 2011 r.

Grant badawczy dla Igora Chybickiego w ramach programu IUVENTUS PLUS

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Igor Chybicki z Katedry Genetyki (Instytut Biologii Eksperymentalnej, UKW) otrzymał grant badawczy w ramach programu IUVENTUS PLUS na kwotę 85 000 zł. Program IUVENTUS PLUS promuje wybitnych młodych naukowców, prowadzących badania naukowe na najwyższym poziomie, których wyniki publikowane są w czasopismach ujętych w wykazie Journal Citation Reports (JCR) lub European Reference Index for the Humanities (ERIH). Badania w ramach grantu dotyczą modelowania procesu przepływu genów u dębów rodzimych w oparciu o metody molekularne i nowatorskie metody statystyczne.

Koncert Stephana Krawczyka

W bieżącym roku Niemcy obchodziły 20. rocznicę zjednoczenia. Było to wydarzenie o historycznym znaczeniu zarówno dla świata, narodu niemieckiego, ale także dla rozwoju stosunków polsko-niemieckich.  W ramach obchodów w czwartek, 2. grudnia 2010 odbył się koncert Stephana Krawczyka.

Dzień technologii IBM na UKW

24 listopada 2010 r. na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbędzie się Dzień Technologii IBM.