Pog(R)adajmy: 9 kwietnia, godzina 19

Zapraszamy na spotkanie dla Graczy i pracowników branży gier.

Filmowy Master Class z Humanistyką 2.0

Humanistyka drugiej generacji zaprasza 14 stycznia na 12:00 do auli Biblioteki Głównej na FILMOWY MASTER CLASS

Retoryka tekstu, gry semantyczne - konferencja

Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na konferencję "Retoryka tekstu. Gry semantyczne", która odbędzie się 19-20. Sala konferencyjna hotelu „Zawisza” ul. Gdańska 163.

Jelinek po polsku. Tłumaczenia i inscenizacje

Twórczości Elfriede Jelinek poświęcona będzie konferencja w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, która odbędzie się 23-24 kwietnia w ramach projektu "Dom Jelinek". Patrnerami projektu są Teatr Polski w Bydgoszczy, Austriackie Forum Kultury oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Szczęśliwe zwycięstwo szczypiornistów AZS-u

Zawodnicy AZS-u UKW wrócili z Wejherowa z tarczą. Sobotniego pojedynku nie można było nazwać spacerkiem, ale bydgoszczanie zwyciężyli ostatecznie 25:23.

Nominacja profesorska dla prof. Czarneckiego

Prezydent RP, Bronisław Komorowski wręczył w piątek, 30 listopada nominacje profesorskie nauczycielom akademickim. Wśród nich znalazł się nasz pracownik, prof. Sławomir Czarnecki.

Paderewski Kwartet zagrał na UKW

Zgłoś się do pisma "StRuNa"

Studencie, doktorancie! Jeśli chcesz opublikować swój artykuł, wyniki badań wyślij je do "StRuNy – Biuletynu Młodych Naukowców". Jest to nowe, interdyscyplinarne czasopisma prezentujące osiągnięcia naukowe studentów i doktorantów.

Zrób coś na rzecz różnorodności

Zapraszamy do udziału w konkursie polegającym na nakręcenieudwuminutowego filmu lub zrobieniu zdjęć pokazujących, co znaczą dla ciebie różnorodność i walka z wykluczeniem.

Nadanie nazwy Sali Senatu UKW

26 czerwca 2012 odbyła się uroczystość nadania Sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego imienia prof. zw. dra hab. Edmunda Trempały.