Bydgoski Melbourne Cup 2011

Klub Miłośników Australii Oceanii w Bydgoszczy zaprasza na „Bydgoski Melbourne Cup 2011”. Melbourne Cup to najsłynniejsze w Australii wyścigi konne, my zapraszamy do wspólnej zabawy już w środę 26 października 2011.

Podejmij naukowe wyzwanie ResearchGate!

Zapraszamy wszystkich studentów i naukowców do udziału w konkursie naukowym ResearchGate.
Zadaniem uczestników jest odpowiedź na jedno z 6 pytań, które bedą publikowane na łamach największej sieci akademickiej ResearchGate w każdą środę o godzinie 20:00 przez 6 tygodni!

Wystawa: Teatr Miejski w Bydgoszczy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zaprasza  25 marca 2011 (piątek) o godz. 17:00, na otwarcie wystawy "Teatr Miejski w Bydgoszczy w latach 1920-1939".

Nasza absolwentka reprezentantką Eurowizji 2011

Miło nam poinformować, że reprezentantką na tegorocznej Eurowizji jest absolwentka Akademii Bydgoskiej Magdalena Tul. 10 maja w niemieckim Dusseldorfie  będzie reprezentować Polskę podczas półfinału konkursu.

Badanie dotyczące edukacji i kariery zawodowej - weź udział, wygraj nagrody

Szanowny Studencie, Szanowna Studentko!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest jedną z 850 szkół wyższych biorących udział w badaniu trendence Graduate Barometer Europe, największym europejskim badaniu dotyczącym edukacji i kariery zawodowej.

Uwaga Stypendyści - bardzo ważne!

Z uwagi na stwierdzenie przypadków zalogowania się, a więc ubiegania się studentów nieuprawnionych do otrzymywania świadczeń z funduszu pomocy materialnej, Dział Spraw Studenckich przypomina studentom:

Kulturalnie w październiku – propozycje MOK-u

Czeka nas wiele atrakcji, spotkanie z twórcami LIBERATURY, Festiwal Wielu Sztuk – spotkanie z Andrzejem Sewerynem, Wieczór Flamenco…znajdzie się coś dla miłośników jazzu czyli BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL, ponadto wernisaże, projekcje filmów i wiele innych.

Zapraszamy na konferencję pt: "Władysław Tatarkiewicz, dziedzictwo idei: Hisotria filozofii, etyka, estetyka (w 30-tą rocznię śmierci).

Perspektywy demokracji w Polsce

Organizatorzy w imieniu Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych Oddział w Bydgoszczy serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Perspektywy demokracji w Polsce”, która odbędzie się w dniach 12-13 października 2010 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku k. Bydgoszczy.

Wakacyjne kursy z Alliance Française

Wraz z rozpoczęciem długich wakacji letnich ośrodek Alliance Franciase zaproponował nowe kursy językowe. Zapraszamy na zajęcia z języka francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego.

Delegacja amerykańska w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

25 czerwca 2010 r. przebywał w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego krewny noblisty Alberta Abrahama Michelsona urodzonego w Strzelnie – amerykański reżyser Steve Michelson, który przyjechał do Bydgoszczy, by pokazać swój film pt. „Michelson – mistrz światła”.

Krajowe Ramy Kwalifikacji

1 czerwca odbyła się w Warszawie  Ogólnopolska Konferencja dla Prorektorów ds. Nauczania
"Krajowe Ramy Kwalifikacji w szkolnictwie wyższym jako narzędzie poprawy jakości kształcenia".