O Uniwersytecie w Gazecie...reakcje czytelników

Tocząca się dyskusja o naszym Uniwersytecie na łamach bydgoskiej "Gazety Wyborczej" spowodowała żywe reakcje czytelników.

Nominacja profesorska dla Lidii Wiśniewskiej

Miło nam poinformować, że Prezydent RP Bronisław Komorowski 19 stycznia 2011 r. nadał  Lidii Wiśniewskiej tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

Elżbieta Zawacka i Pola Negri na „Polkę wszech czasów”!

Muzeum Historii Polski oraz Magazyn Historyczny "Mówią wieki" ogłaszają wielki plebiscyt na Polkę wszech czasów. Głosować na 2 z kandydatek można na stronie www.plebiscyt.muzhp.pl do 15 lutego 2011 r.

Warsztaty: Akademia Słowa

Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „ Stara Ochronka” w Bydgoszczy zaprasza na kolejny warsztat teatralny z cyklu „ Akademia Słowa”. Przedmiotem pracy  będzie utwór Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”, a spotkanie poprowadzi Irena Jun z Teatru Studio w Warszawie.

Ustalono stawki stypendiów na rok akademicki 2010-2011

Ustalenia z posiedzenia Wydziałowych Komisji Stypendialnych z dnia 9.11.2010 r. dotyczące kwot stypendiów na rok akademicki 2010/2011.

Technostarterzy – szansą na rozwój przedsiębiorczości akademickiej

28. osobowa grupa studentów i doktorantów Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW uczestniczy w projekcie pod nazwą „Technostarterzy – szansą na rozwój przedsiębiorczości akademickiej”. Projekt realizowany jest w dniach 09-25.06 2010. Zajęcia odbywają się w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego.

Konkurs na pracę z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Problemy osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej" na najlepszą pracę magisterską, inżynierską, licencjacką lub seminaryjną z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych.

Język - rytuał - płeć - zapraszamy do zgłaszania się na konferencję

Komisja Językoznawcza Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego, Katedra Germanistyki we współpracy z Instytutem Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej oraz Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zapraszają na IV ogólnopolską konferencję naukową JĘZYK – RYTUAŁ – PŁEĆ.

Prof. Ossowski w skłądzie Zespołu ds. Interaktywnego programu zwalczania nikotynizmu u pacjentów leczonych w warunkach uzdrowiskowych

Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła powołał profesora Romana Ossowskiego w skład Zespołu do Spraw Opracowania i Wdrożenia "Interaktywnego programu zwalczania nikotynizmu u pacjentów leczonych w warunkach uzdrowiskowych."

Pierwszy Bydgoski Festiwal Nauki za nami

Pierwszy Bydgoski Festiwal Nauki zatrząsł całą Bydgoszczą! Od 26 do 28 maja mieszkańcy regionu mogli skorzystać z oferowanych przez Organizatorów 351 imprez.

Jak głosować poza miejscem zamieszkania

Zachęcamy wszystkich studentów do udziału w wyborach prezydenckich, które odbędą się już 20 czerwca 2010 roku. Sprawdźcie jak zagłosować poza miejscem zamieszkania.

Wystawy malarstwa artystów wileńskich i wykład Romualda Mieczkowskiego

Biblioteka Główna UKW w ramach cyklu W bibliotece o sztuce  zaprasza do oglądania wystawy malarstwa artystów wileńskich Znad  Wilii. Wystawa  będzie prezentowana w Bibliotece Głównej UKW przy ul. Chodkiewicza 30 do końca czerwca 2010 r.