Medale naszych studentów na lekkoatletycznych MP

Marika Popowicz i Dariusz Kuć zdobyli po dwa medale na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski, które w miniony weekend odbywały się w Bielsku-Białej. Ze swojego startu  z powodu kontuzji zrezygnował Paweł Wojciechowski.

Triumf studenta UKW w Motocrossie

2 czerwca w Zielonej Górze odbyła się druga runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up. Wśród zawodników nie zabrakło ubiegłorocznego zdobywcy Pucharu Polski Artura Puzio, studenta I roku wychowania fizycznego na UKW.

Kultura i prawo, przy wsparciu UKW, rządziły w Ostromecku

Relacje łączące z pozoru cztery różne dziedziny – kulturę, media, prawo i biznes, były tematem konferencji zorganizowanej w Ostromecku. Jej uczestnicy zgodnie stwierdzili, że sfery te przenikają się, ale prawne aspekty nakładają zbyt duże ograniczenia na rozwój pozostałych.

Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej

Fundacja Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstała z myślą o dzieciach z trudnościami w mówieniu.

Koszykarki UKW wicemistrzyniami

Koszykarki UKW zostały wicemistrzyniami w Akademickich Mistrzostwach woj. Kujawsko-Pomorskiego w koszykówce kobiet

Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów

Rozpoczyna się IV edycja projektu „Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów". Wnioski można składać od 26 września do 7 października 2011.

Ostatni miesiąc zapisów do SFI!

Dobiega końca I Etap rekrutacji do SFI. Zainteresowani uczestnictwem w II Edycji Pierwszego w Polsce Studenckiego Funduszu Inwestycji mają czas na wysłanie swojej aplikacji on-line już tylko do końca stycznia. Kolejnym etapem rekrutacji będzie Ogólnopolski Test Wiedzy SFI.

Zostań dawcą - akcja świadomego dawstwa narządów

Jak zostać dawcą narządów? Jak oddać szpik kostny lub krew? Jakie są przeciwwskazania do bycia dawcą? Nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania? Chciałbyś/abyś dowiedzieć się więcej? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedź w serwisie Dawca.pl.

Konkurs: Chopin znany i mniej znany - finał

23 marca odbył się finał Konkursu "Chopin znany i mniej znany" w Instytucie Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy. W konkursie wzięło udział 14 osób.

Napisz etiudę i rozwiń swój warsztat filmowy

Wyślij do 12 października pomysł na filmową dokumentalną opowieść o Bydgoszczy i rozwiń swój pomysł podczas warsztatów filmowych. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego do udziału w projekcie Świat od Świtu do Zmierzchu. 10 najlepszych pomysłów na etiudy zostanie rozwiniętych podczas warsztatów.