Uniwersytet otworzył drzwi

Ponad tysiąc uczniów z bydgoskich i kujawsko-pomorskich szkół wzięło udział w Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.  W czwartek, 10 stycznia uczestniczyli w warsztatach, pokazach, debatach, a także mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni.

L. Pietraszak odsłonił swój autograf

Znany aktor Leonard Pietraszak odsłonił swój autograf na ul. Długiej.

Jazzowa majówka

Projekt Evoltree pozytywnie oceniony

Zakończyła się realizacja projektu badawczego Evoltree, w którym nasza uczelnia pełniła rolę kontaktora. Projekt zakończył się w 2010 roku, a teraz został pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską.

Stanowisko Senatu UKW w sprawie książki J. Banaszaka

Stanowisko Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w sprawie treści książki pt. „Wybrałem Bydgoszcz. Dzienniki z lat 1989-2009" autorstwa prof. dra hab. Józefa Banaszaka podjęte na posiedzeniu w dniu 28 czerwca 2011 r.

Stanowisko IBE w sprawie książki Józefa Banaszaka

Stanowisko Rady Instytutu Biologii Eksperymentalnej z dnia 14.06.2011 w sprawie książki Józefa Banaszaka "Wybrałem Bydgoszcz. Dzienniki 1989-2009".

Nasz student laureatem Stypendium z wyboru!

Jacek Owczarz - student kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został laureatem Stypendium z Wyboru.

Zapraszamy na wystawę: Grafika i ekslibris w Bibliotece Głównej UKW

23 marca w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otwarto wystawę: Grafika i ekslibris  Łukasza Płotkowskiego. Było to kolejne spotkanie z cyklu: "W biblitece o sztuce".

Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2011 r.

Akademia Służby Publicznej - rekrutacja trwa

Akademia Służby Publicznej - „Przez służbę publiczną do społeczeństwa obywatelskiego”
to inicjatywa akademicka, mająca na celu rozpropagowanie idei służby publicznej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wartości z nimi związanych pośród ludzi, którzy poprzez swoje praktyczne zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju państwa i społeczeństwa polskiego.