Archiwum

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową „Holistyczne spojrzenie na człowieka w obliczu choroby nowotworowej. Osoba - Rodzina - Terapia a nowotwór", która odbędzie się 4 kwietnia 2017 roku.

O kulturze żydowskiej na UKW

Humaniści mogą już ubiegać się o granty z NPRH

Humaniści mogą już ubiegać się o finansowanie projektów badawczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca – poinformowało w czwartek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Polsko-francuski doktorat obroniony!

Paweł Safinowski obronił pierwszy w historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego podwójny doktorat. Praca omawia ultradźwiękową diagnostykę mechanicznej i strukturalnej degradacji betonu.

Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni - spotkanie

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące  konkursu w ramach Poddziałania 4.1.1 „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2011 r. w Warszawie.

V edycja Konkursu na najlepszy reportaż im. Julka Cyperlinga

Po raz piąty Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi organizuje Konkurs na najlepszy reportaż, tym razem w roku akademickim 2011/2012, im. Julka Cyperlinga - "Świat w zbliżeniu. Ukryte w szufladzie". Swoje prace mogą przesyłać - do 20 maja 2012 - studenci i młodzież ponadgimnazjalna.

Ostatni nabór w Programie dla Europy Środkowej

Uprzejmie informujemy o planowanym ogłoszeniu przez Urząd Marszałkowski w Toruniu w czerwcu 2011r. - IV (ostatniego) naboru w PROGRAMIE DLA EUROPY ŚRODKOWEJ.

Portal społecznościowy TYLKO dla naukowców

ResearchGate to nowy serwis społecznościowy przeznaczony specjalnie dla naukowców. Serwis umożliwia dostęp do literatury fachowej. W portalu znajduje się 35 milionów dokumentów - głównie czasopism i artykułów.

Sukces naszych naukowców!

Podczas spotkania Polsko-Austriackiej Grupy Roboczej w Wiedniu, dotyczącego międzynarodowej współpracy naukowej pomiędzy Polską i Austrią wybrano projekty, które będą realizowane w latach 2010-2011. Jednym z nich jest „Test MTT do oznaczania zanieczyszczania mikotoksynami w łańcuchu pokarmowym”.

Nagroda dla Wydawnictwa

Konkurs dla młodych fizyków

Nie od dziś wiadomo, że fizyczne eksperymenty pobudzają wyobraźnie i kreatywność, zarówno bardziej doświadczonych naukowców jak i tych początkujących. Instytut Fizyki UKW zaprasza uczniów ze szkół do udziału w konkursie.