Inkunabuły ponownie nagrodzone!

Podczas trwania XIV Poznańskich Dni Książki Naukowej, które odbyły się w dniach 6-8 października 2010 r., Wydawnictwo UKW otrzymało Nagrodę Specjalną za najlepszą Książkę Akademicką w roku 2010 za publikację Henryka Dubowika, przy współpracy Aldony Chlewickiej i Bernardety Iwańskiej-Cieślik:  „Inkunabuły i cimelia z XVI wieku w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy”.

Zostań Mentorem studenta z zagranicy

Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW poszukuje osób chętnych do uczestnictwa w programie Buddy/Mentor w nadchodzącym roku akademickim.

Komunikat KRASP

21 marca 2013 r. w siedzibie Ministerstwa odbyło się spotkanie  Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej z Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Polski Dzień bez Przekleństw

17 grudnia 2012 roku obchodzimy Polski Dzień bez Przekleństw. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w happeningu, który ma zachęcić Polaków do autoobserwacji i eliminacji z mowy codziennej słów wulgarnych i obraźliwych.

Stypendium dla osób działających w kulturze

Osoby zajmujące się działalnością artystyczną i upowszechnianiem kultury na rzecz Bydgoszczy mają szanse na finansowe wsparcie. Biuro Kultury Bydgoskiej ogłosiło właśnie stypendialny konkurs.

Moja przygoda z ekologią

Plastyczny konkurs „Moja przygoda z ekologią” to już druga edycja zorganizowana przez studentki-wolontariuszki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Finał odbył się 21.02.2012 r. w świetlicy środowiskowej „Wodny Kraj” przy ul. Toruńskiej 185 w Bydgoszczy.

Studia dla tłumaczy j. angielskiego!

UKW ogłasza nabór na Studia Podyplomowe w Zakresie Kształcenia Tłumaczy Języka Angielskiego.

Konkursy literackie IV edycji Festiwalu Puls Literatury

Od 3 do 12 grudnia w Łodzi i w okolicznych miejscowościach organizowana będzie kolejna edycja Festiwalu Puls Literatury. Tegoroczna impreza to największe tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju.

Centrum Komunikacji Klinicznej na UKW

W dniach 14 i 15 marca 2014 r.na UKW odbyło się spotkanie Centrum Komunikacji Klinicznej i Teaching Committee of European Association for Communication in Healthcare.

Złóż wniosek o stypendium rektora

Informacja dotyczy wyłącznie studentów kierunków rewitalizacja dróg wodnych (III rok), mechatronika (II rok MU), edukacja techniczno- informatyczna (II MU), którzy rozpoczynali studia w semestrze letnim.

Katalog osiągnięć - stypendium Rektora

Znamy już projekt katalogu osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych, które będą punktowane przy składaniu wniosku o przyznanie Stypendium Rektora dla najlepszych studentów UKW.