Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

Uroczystość odbyła się 10 października 2011 r. o godz. 12.00 w Filharmonii Pomorskiej przy ul. A. Szwalbego 6 w Bydgoszczy.

Nowe konkursy w ramach Priorytetu VIII PO KL

Projekty innowacyjne można składać w odpowiedzi na konkursy ogłoszone ramach Priorytetu VIII PO KL Regionalne kadry gospodarki. Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko-Pomorskiego ogłosił dwa konkursy. Pierwszy zatytułowano: „Analiza, testowanie i wdrażanie idei flexicurity”, drugi: „Rozwijanie przedsiębiorczości akademickiej jako formy kształtowania innowacyjnych kadr nowoczesnej gospodarki oraz rozwiązania w zakresie wykorzystania wyników badań naukowych przez przedsiębiorców”.

Rekrutacja: Drugi nabór na studia III stopnia

Ogłaszamy drugi nabór na stacjonarne studia trzeciego stopnia w zakresie językoznawstwa i literaturoznawstwa oraz nabór uzupełniający na stacjonarne studia trzeciego stopnia w zakresie informatyki, mechaniki i inżynierii materiałowej.

MOST: Rekrutacja trwa do 15 maja

15 kwietnia rusza rekrutacja w programie mobilności MOST. Daje to Wam szansę studiowania przez jeden lub dwa semestry na jednym z polskich uniwersytetów.

Życie dało życie, ale jak?

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wykład otwarty profesora Jana Barciszewskiego z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu na temat Życie dało życie ale jak?

Akademia Praw Człowieka - zgłoszenia

Zapraszamy na siódmą już edycję interdyscyplinarnej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej pt.: „POLSKA w teorii i praktyce: od oporu do S/solidarności, od transformacji do społeczeństwa obywatelskiego”.

Inwestycje rosną w oczach

W szybkim tempie postępuje budowa dwóch największych inwestycji naszego Uniwersytetu: Biblioteki Głównej oraz Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu.