Prof. Ossowski Honorowym Profilaktykiem Roku

W dziesiątej, jubileuszowej edycji „Dnia Profilaktyka Roku” tytuł  Honorowego Profilaktyka Roku otrzymał prof. Roman Ossowski.

35 mln zł na rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie!

Ogłoszono konkurs w ramach Poddziałania 8.1.1 „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw". Wnioski aplikacyjne można składać od 30 września 2011 r. od godz. 7.30 do 30 listopada 2011 r. do godz. 15:00.

Serwis społecznościowy dla naukowców

ResearchGATE to największy, międzynarodowy, bezpłatny serwis społecznościowy przeznaczony dla pracowników naukowych. Umożliwia dostęp do literatury fachowej, wyselekcjonowanej z ponad tysiąca baz danych i repozytoriów uczelnianych. Udostępnia ponad 35 mln dokumentów, często pełnotekstowych, glównie czasopism i artykułów naukowych.

Godziny rektorskie 8 i 11 kwietnia

Seminarium: Prawo ochrony zabytków

Serdecznie zapraszamy młodych naukowców, doktorantów i studentów na I Ogólnopolskie Seminarium PRAWA OCHRONY ZABYTKÓW dla młodych naukowców, doktorantów i studentów im. Profesora Jana Pruszyńskiego, które odbędzie się w dniach 22-24 września 2014 r. w pięknym Pałacu w Lubostroniu.

Goście z Wilna na UKW

Chcesz zmieniać świat? Zapisz się do Akademii Praw Człowieka

Poprawa warunków demokracji, solidarność społeczność to najważniejsze kwestie związane z międzynarodowym projektem Fundacji Humanity in Action Polska. Do 15 marca można zapisywać się do Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej.

Nowy konkurs dla naukowców

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki VII edycji programu TEAM, którego celem jest finansowanie projektów z udziałem młodych uczonych w najlepszych zespołach naukowych prowadzących badania w dziedzinach Bio, Info, Techno.

Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie Matematyczno-Przyrodnicze na UMK

W ramach projektu pn. "Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UMK w Toruniu w dziedzinach matematyczno-przyrodniczych" cztery wydziały uniwersytetu podjęły się wspólnej misji utworzenia unikatowych interdyscyplinarnych studiów doktoranckich.

Pomóż koledze! Oddaj jeden procent

Zwracam się z ogromną prośbą. 2 lata temu mój kolega z roku uległ poważnemu wypadkowi, 4 miesiące był w śpiączce. Konieczna jest jego rehabilitacja, która niestety pochłania znaczne środki finansowe. Opiekuje się nim fundacja, a my (wszyscy z roku) prosimy by przekazywać na jego konto 1% podatku dochodowego. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc.