Naukowcy z Finlandii na UKW

Zakład Dydaktyki UKW gościł w dniach 22 -24 października 2012 r. badaczy z Uniwersytetu w Oulu (Finlandia), prof. Pentti Hakkareinen i dr Milda Bredykite.

Prof. Trempała w radzie naukowej JME

Profesor Janusz Trempała został wybrany na pięcioletnią kadencję do rady naukowej czasopisma Journal Moral Education. Pięcioletnia kadencja profesora rozpoczyna się w 2012 roku i jest odnawialna. Czasopismo JME jest na liście filadelfisjkiej czasopism naukowych.

Ostatnie pożegnanie prof. Nowackiego

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. zw. dr. Tadeusza W. Nowackiego wybitnego Uczonego, Mistrza i Nauczyciela wielu pokoleń pedagogów, Przyjaciela i Człowieka wielkiego serca, Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Głosuj na Ebooka studentki UKW

Anna Kęska, studentka I roku studiów magisterskich pedagogiki wczesnoszkolnej, została nominowana w plebiscycie na Ebook roku 2013. Wesprzyjmy Anię głosując na stronie http://ebookroku.pl/wyniki/?ebook_id=1066. Wystarczy wpisać adres email w wyznaczone miejsce. Wesprzyjmy Anię – studentkę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Dwoje studentów UKW walczy o tytuł Rumaka

Już niedługo poznamy laureatów konkursu Rumaki 2012, zainicjowanego przez grupę Makrum. Do finału zostało zakwalifikowanych dziewięć osób, w tym – dwoje studentów UKW.

Głosuj na Wyspę!

Głosuj na wyspę Młyńską w plebiscycie na "7 nowych cudów Polski".

Relacja: Edukacja wobec zmian cywilizacyjnych

W dniach 11-13 maja 2014 r. miała miejsce Konferencja Naukowa „Edukacja wobec zmian cywilizacyjnych”. Organizatorem Konferencji był Zakład Pedagogiki Pracy i Andragogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Prof. Zygmunt Babiński w Parlamencie Europejskim

Prof. Zygmunt Babiński uczestniczył w sesji dyskusyjnej w Parlamencie Europejskim w Brukseli, gdzi wygłosił referat „Is it possible to transport containers on the Lower Vistula River?”.

Weź udział w badaniu dot. edukacji i kariery

Zapraszamy cię do wzięcia udziału w corocznym badaniu "trendence Graduate Barometer 2013 - European Edition"- największym europejskim badaniu dotyczącym edukacji i kariery zawodowej. Po wypełnieniu ankiety można wygrać nagrody!

Adwokatura studencka

Rewitalizacja dróg wodnych - nowatorski, jedyny w Polsce kierunek

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jako pierwszy w kraju i w Europie będzie prowadzić nowatorski kierunek: Rewitalizacja dróg wodnych.