Sport: UKW na Danube Regatta

W dniu 1 maja w Budapeszcie odbędą się międzynarodowe akademickie regaty wioślarskie Danube Regatta, organizowane przez Antall Josef Knowledge Centre. Na regatach Polska będzie reprezentowana przez osadę wioślarską Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy. Honorowy Patronat na regatami objęły Pierwsze Damy Polski i Węgier.

Medale wioślarzy UKW na MP

Podczas rozegranych w Kruszwicy w dniach 28-30.06.2013 roku Mistrzostw Polski Seniorów w Wioślarstwie nasze studentki i studenci UKW Bydgoszcz, startujący tym razem w barwach swoich macierzystych klubów, aż 14 razy stawali na podium zwycięzców zdobywając 3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych medali.

Promocyjne bilety do Filharmonii

Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert Czajkowskiego 27 kwietnia, dla studentów UKW bilety w specjalnej cenie 10 zł!

Józef Maria Bocheński - między logiką a mądrością

Zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową „Józef Maria Bocheński, dziedzictwo idei: między logiką a mądrością”. Konferencja organizowana przez Instytut Filozofii UKW w Bydgoszczy oraz Bydgoski Oddział Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, odbędzie się 18-20 października br.

Stypendium naukowe dla wybitnego, młodego naukowca

Decyzją Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbary Kudryckiej, z dnia 23 października 2011 roku, dr Igor Chybicki z Katedry Genetyki (Instytut Biologii Eksperymentalnej UKW), otrzymał stypendium naukowe, dla wybitnego, młodego naukowca. Dr Chybicki prowadzi badania w dziedzinie genetyki populacyjnej drzew.

Tłumy na Salonie Maturzystów na UKW

12 września 2011 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego podczas Bydgoskiego Salonu Maturzystów gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkół regionu. Dziękujemy za obecność tak wielu z was na naszej uczelni.

Harmonogram wyborów władz UKW