Pierwsza w historii uczelni taka obrona doktoratu

Dnia 11 października br. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy rozprawę doktorską obronił Christian Bährens, uzyskując tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej – Dyrygentura.

Wideoteka Uniwersytecka WATCH DOCS

Jest to wyselekcjonowana kolekcja 41 filmów poświęconych szeroko rozumianej problematyce praw człowieka. Wszystkie tytuły pochodzą z repertuaru dotychczasowych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie.

Sytuacja Teatr w MCK-u

W Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy startuje w marcu „Sytuacja Teatr”. To swoista Akademia Teatralna - wykłady, pokazy i warsztaty związane z krytyką, interpretacją, historią teatru, głównymi współczesnymi nurtami teatralnymi i tanecznymi, adresowane do zorganizowanych grup studenckich i szkolnych, pedagogów i animatorów kultury, a także odbiorców indywidualnych.

Kocham recykling z UKW

Światowy Dzień Książki na UKW

23 kwietnia na całym świecie jest obchodzony Dzień Książki. Studenci i pracownicy UKW wzięli udział w happeningu.

Oświadczenie o sytuacji finansowej Erasmusa

W związku z licznymi doniesieniami prasowymi na temat płynności finansowej programu Erasmus uspokajamy - pieniądze na rok akademicki 2012/13 są zakontraktowane na kontach uczelni i wszystkie płatności są realizowane terminowo.

Wystawa: Upominki w świecie dyplomacji

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na wystawę: Upominki w świecie dyplomacji.

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

19 września 2011 prezydent Bronisław Komorowski wręczył nominacje profesorskie 67 nowym uczonym. Miło nam poinformować, że jedną z nich otrzymała Elżbieta Stengert, profesor sztuk muzycznych, z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Maturzysto: Spotkaj się z doradcą zawodowym!

Maturzysto! Wybierasz się na studia? Zanim wybierzesz kierunek studiów, przyjdź na UKW. Nasi doradcy zawodowi pomogą dokonać właściwego wyboru, zgodnego z Twoimi predyspozycjami. Testy predyspozycji zawodowych oraz konsultacje są darmowe!