Zostań radiowcem RMF MAXXX

Radio RMF MAXXX oraz Biuro Karier UKW zapraszają do udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest dwutygodniowa praktyka w tej bydgoskiej rozgłośni. Swoje zgłoszenia można wysyłać do 15 października.

Humanistyka nowocześnie na UKW

Od roku akademickiego 2013/2014 oferta Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wzbogaci się o trzy nowe kierunki – humanistykę drugiej generacji, turystykę krajoznawczą i kulturową oraz regionalistykę europejską.

Zostań wolontariuszem Szlechetnej Paczki

Stowarzyszenie Wiosna poszukuje wolontaiuszy do Szlachetnej Paczki.

Międzynarodowa szkoła matematyki na UKW

W dniach 4 - 18 września 2011 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego gościł międzynarodową szkołę matematyki Analytical and Computer Assisted Methods in Mathematical Models (ACAMIMM), która jest realizacją projektu typu kurs intensywny w ramach programu LLP Erasmus.

Wyróżnienie dla twórców Kroniki Bydgoskiej

Kronika Bydgoska współtworzona przez pracowników UKW znalazła się wśród punktowanych czasopism na liście MNiSW.

Wykorzystanie analiz DNA drzew

Dr Artur Dzialuk przeprowadził szkolenie dla Straży Leśnej na temat praktycznego wykorzystania analiz DNA drzew w zwalczaniu kradzieży drewna.

Nauczanie historii na miarę XXI wieku - 27 października 2011

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowały ogólnopolską konferencję dydaktyczną Nauczanie historii na miarę XXI wieku Innowacyjność w edukacji historycznej i promocji dziedzictwa kulturowego regionu, która odbyła się 27 października 2011 roku.

Zmiany w stypendiach!

W związku z uchwaleniem nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, zmianie ulegnie funkcjonowanie systemu stypendialnego na uczelniach. Na naszym uniwersytecie trwają prace nad nowym regulaminem stypendialnym.