Porozumienie między UKW a Miastem Bydgoszcz

15 stycznia 2013 r. zawarto porozumienie między Uniwersytetm Kazimierza Wielkiego a Miastem Bydgoszcz w celu rozwijania współpracy oraz wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa.

Żegnamy prof. Zawiślak

Zagłosuj na patrona uczelni

Trwa właśnie głosowanie w plebiscycie na Polaka Wszech Czasów, patron naszej uczelni - król Kazimierz Wielki jest w czołówce, zajmuje 4. miejsce. Głosuj na niego koniecznie!

Jak działamy? Co nas napędza? Dokąd zmierzamy? – konferencja

VII Krakowska Konferencja Młodych Uczonych odbędzie się w dniach 27-29 września 2012 r. w Krakowie i na zamku w Korzkwi. Zgłoszenia można przesyłać do 15 maja.

Uniwersytecka Siła Wiedzy

Dowiedz się więcej o Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, zobacz nasze laboratoria z bliska! W programie nie tylko o tym  dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, ale także jakie projekty unijne adresowane są do naszych studentów i kandydatów na studentów i wiele innych.

Noc Odkrywców z Projektorem UKW

Rzeki dla regionów dzięki UKW

22 czerwca 2013 r. z inicjatywy Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odbyły się naukowo-samorządowe warsztaty terenowe dotyczące dróg wodnych w Polsce pt. „Rzeki dla regionów – czy stać nas na projekty cywilizacyjne?”.

Konkurs: Malarski ZADRA 2014

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Konkursu Malarskiego ZADRA 2014 organizowanego przez warszawską Galerię Sztuki.