Start wioślarzy UKW w Henley

Ósemka wioslarska UKW startowała, jako jedyna osada z Polski, w prestiżowych Królewskich Regatach w Henley.

Krok w przyszłość doktorantów UKW

Czworo doktorantów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zostało laureatami programu „Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów V edycja”, realizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego.

Konferencja „SytKom” 2013

Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaprasza na IV konferencję Katedr i zakładów komunikacji (nie tylko) językowej oraz badaczy komunikacji, z cyklu: Sytuacja komunikacyjna i jej parametry zatytułowaną Kontekst i jego interakcje z tekstem

Akcja: Morświn na UKW

Wioślarstwo: 14 medali studentów UKW

Medalowe sukcesy wioślarek i wioślarzy UKW Bydgoszcz w Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu, w swoich barwach klubowych zdobyli 14 medali.

Konkurs INTER

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozpoczęła rekrutację do trzeciej edycji programu INTER organizowanego w ramach projektu SKILLS. Program składa się ze szkoleń oraz konkursu popularyzatorskiego i mogą w nim uczestniczyć uczeni będący na początku kariery naukowej, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki. Rekrutacja  będzie trwała od 3 lutego do 5 marca 2014 r.

Milion złotych na badania dla Instytutu Psychologii

Instytut Psychologii otrzymał milion złotych na przygotowanie oprogramowania wspomagającego funkcje poznawcze osób starszych cierpiących na choroby otępienne. Jednym z efektów projektu ma być powstanie spółki spin-out.

Nowy rok w szkole NATO

Biblioteka zamknięta w czasie przeprowadzki

Informujemy, że z powodu przeprowadzki biblioteki do nowego gmachu, do końca września nie będziemy przyjmować i realizować zamówień na książki płatne z grantów, badań statutowych, funduszy komercyjnych oraz innych projektów badawczych.

Asystenci dla osób niepełnosprawnych

Biuro Pełnomocnika Rektora ds. osób Niepełnosprawnych UKW w organizacji szuka asystentów dla studentów niepełnosprawnych.

Nowy rok, nowe władze

Od pierwszego września 2012 roku funkcję rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego sprawuje prof. Janusz Ostoja-Zagórski. Profesor Zagórski w poprzedniej kadencji piastował stanowisko prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą UKW. W najbliższej kadencji na tym stanowisku zastąpi go prof. Sławomir Kaczmarek. Prorektorem ds. Finansów i Rozwoju został prof. Piotr Malinowski a prorektorem ds. dydaktycznych i jakości kształcenia prof. Roman Leppert.