Ostatnie Pożegnanie: dra Henryka Dubowika

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dr. Henryka Filipowicza-Dubowika twórcy i wieloletniego Dyrektora Biblioteki UKW, cenionego nauczyciela akademickiego,Prezesa Bydgoskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 7 marca o godz. 12.00.

Bydgoski Festiwal Nauki: już za nami

W dniach 28-31 maja 2014 r. mieszkańcy Bydgoszczy i nie tylko juz po raz piaty mogli uczestniczyć w Bydgoskim Festiwalu Nauki.

Protest wobec zmian w ustawie

Zapraszamy do zapoznania się z protestem KRASP, KRZaSP oraz Parlamentu Studentów RP przeciwko regulacji zawartej w części założeń nowelizacji Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym zmieniającej zasady wyboru przewodniczącego RGNiSW, a także wspólny sprzeciw KRASP i KRZaSP wobec odrzucenia przez Ministra NiSW wniosku o nadanie osobowości prawnej obu Konferencjom.

Grant badawczy FLUMEN

Głosuj na książkę Dr klaun!

Książka "Doktor klaun! Terapia śmiechem, wolontariat edukacja międzykulturowa" dra Przemysława Grzybowskiego (Instytut Pedagogiki UKW) została nominowana w aż dwóch literackich plebiscytach: Najlepsza książka na jesień i najlepsza książka psychologiczna.

Odkrywcy Bydgoszczy - konkurs fotograficzny

Fotografów amatorów zapraszamy do udziału w konkursie Odkrywcy Bydgoszczy. Na laureatów czekają nagrody pieniężne oraz możliwość publikacji w albumie o Bydgoszczy.

Pierwszy rejs „Kazimierza”
Festiwal Radosnych Serc z UKW

Zostań kreatywnym humanistą na UKW

Humaniści są niepotrzebni – taki komunikat coraz częściej bije z przekazów medialnych i dysput politycznych. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego udowadnia jednak, że nowoczesne podejście do kształcenia może zwyciężyć ze stereotypem bezrobotnego humanisty.