Mistrzowie w pływaniu

Warsztaty Metodologii Jakościowych

W dniach 11 i 12 kwietnia 2013 na UKW zorganizowano Warsztaty Metodologii Jakościowych nt.: "Jakość w badaniach jakościowych".

Akademia Przyszłości na UKW

II Konkurs Programu INNOTECH

Ogłoszono II Konkurs Programu INNOTECH.

Praca: Specjaliści nauk fizycznych poszukiwani

Martwi Cię obecna sytuacja na rynku pracy? Zastanawiasz się, jaki kierunek da Ci największą szansę na zrobienie kariery? Wybierz Fizyczne Podstawy Kryminalistyki!

Jubileusz: 20-lecie Biologii w Bydgoszczy

13 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste Seminarium Naukowe, które było podsumowaniem minionych 20 lat studiów biologicznych na obecnym Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Konferencja o kulturze fizycznej w krajach Grupy Wyszechradzkiej

29 listopada 2013 r. odbyła się I Międzynarodowa Konferencja  “Morpho-biomechanical and psycho-physical aspects of youth lifestyle in V4 countries”, organizowana przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Analiza lingwistyczna listu P. Przewodniczącego

Przedstawiciele środowiska akademickiego poruszeni formą przekazania opinii Romana Jasiakiewicza wobec Rektora Janusza Ostoja-Zagórskiego sporządzili analizę lingwistyczną jego listu.

Wystawa UKW w Senacie RP

Konferencja o ekspertyzach DNA drzew leśnych w postępowaniu sądowym

27 września 2012r. w Leśnym Banku Genów Kostrzyca odbyła się konferencja "Wykorzystanie sekwencji mikrosatelitarnych w jądrowym DNA drzew leśnych do udowodnienia pochodzenia materiału dowodowego w postępowaniu sądowym", współorganizatorem było Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Konferencja podsumowywała projekt, którym kierował dr Artur Dzialuk.