Studenci pedagogiki UKW na konferencji metodycznej

Studenci pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na UKW z dr M. Gładyszewską uczestniczyli w konferencji metodycznej: Dziecko w wielkiej sieci - technologie cyfrowe a rozwój dziecka.

Bezpłatne studia podyplomowe dla pracowników naukowych

Zapraszamy pracowników naukowych do udziału w projekcie „Menedżer Projektu Badawczo - Rozwojowego - studia podyplomowe dla pracowników naukowych".

Zakończenie staży na Litwie

Właśnie się zakończył realizowany przez naszą uczelnię projekt staży nauczycielskich dla absolwentów UKW „ Litwa na dobry początek”, będący częścią europejskiego programu Leonardo da Vinci .

Młodzi Białorusini na UKW

Studenci UKW 13 grudnia spotkali się ze swoimi kolegami z Białorusi w ramach projektu "Sąsiedzi". Młodzi Białorusini opowiadali o życiu w swoim kraju, o swoich działaniach, aktywności opozycyjnej wobec reżimu.

Akademia Przyszłości

W tym roku AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w całej Polsce poszukuje 1420 wolontariuszy – pełnych pasji studentów, którzy chcą pomagać i rozwijać się. W Bydgoszczy akcja rusza po raz trzeci.

Kreator innowacyjności – projekt

Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy rozpoczęła realizacje projektu w ramach programu „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej.

Obrady Konwentu UKW

Kursy językowe w Alliance Francaise

Jak co roku zapraszamy na kursy z języka francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego.
Organizujemy kursy dla dzieci, dorosłych i dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Pierwszy statek na UKW!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wzbogacił się o małą jednostkę pływającą. W dniu 29 kwietnia 2013 roku do Bydgoszczy dotarł kuter rzeczny KH 200 nieodpłatnie przekazany przez wojsko.

Petycja o utrzymanie pieniędzy na naukę w budżecie UE

Zachęcamy do podpisywania petycji na rzecz utrzymania środków na badania naukowe w budżecie UE.

Włoski, francuski, hiszpański, ucz się języków obcych

Jak co roku zapraszamy na kursy językowe do ośrodka Alliance Française.