Ogród UKW na pocztówce

Edukacja wobec zmian cywilizacyjnych

Zakład Pedagogiki Pracy i Andragogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej na temat: Edukacja wobec zmian cywilizacyjnych, która odbędzie się w dniach 11-13 maja 2014 r. w Ciechocinku.

Wyróżnienie dla prof. Babińskiego od moskiewskiego uniwersytetu

Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki, prof. Zygmunt Babiński został wyróżniony dyplomem „Poczetnyj diplom” przez Państwowy Uniwersytet im. M.W. Łomonosowa.

Muzyczny sukces Natalii Smoguleckiej

Studencka edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na UKW, Natalia Smogulecka zdobyła Grand Prix XVII Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne” w Ciechocinku.

Wystawa w Monachium

Kolejne granty z NCN dla UKW

Dwie pracowniczki UKW: prof. J. Mędelska-Guz i dr A. Jagielska-Burduk otrzymały granty z Narodowego Centrum Nauki na realizację swoich projektów.

Stypendia Ministra dla studentów UKW

Profesor Lena Kolarska-Bobińska – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała stypendia na rok akademicki 2013/2014 dla studentów za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne najlepszym studentom w kraju. Wysokość stypendium wynosi jednorazowo 14 tysięcy złotych. W gronie wyróżnionych znaleźli się również studenci naszego Uniwersytetu:

Podziękowania od odchodzącej Minister

Barbara Kudrycka odchodząca z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przesłała społeczności akademickiej UKW podziękowania za współpracę.