Konferencja o prawach dziecka

23 października 2012 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego została zorganizowana konferencja „Prawa dziecka - jak otwierać świat praw dziecka podmiotom społecznym”.

Wioślarze UKW najlepsi w kraju

Wygrywając Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie, wioślarskie osady AZS-u UKW potwierdziły swoją dominację na krajowej arenie w akademickim wiosłowaniu.

Zapraszamy do sklepu internetowego UKW

Oddajemy do dyspozycji naszych studentów, absolwentów, pracowników i gości sklep internetowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Można zaopatrzyć się w nim w gadżety kojarzące się z naszą Uczelnią.

Progi stypendialne w roku akademickim 2013/2014

Poniżej zamieszczamy stawki stypendium dla studentów i doktorantów w roku akademickim 2013/2014.

Ogłoszono konkurs na praktyki i staże

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 28 października 201 3 r. ogłosiło konkurs na projekty programów rozwoju uczelni w zakresie praktyk i staży zawodowych (trwających 3-miesiące).

Nowa Biblioteka UKW już otwarta

Specjaliści od akupunktury spotkają się na UKW

Międzynarodowi eksperci od akupunktury wezmą udział w I Międzynarodowej Konferencji Akupunktury Tradycyjnej w Polsce, która odbędzie się 4 października br. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

O rekonstrukcjach historycznych na UKW

Ci, którzy pojawili się na I Bydgoskim Seminarium Rekonstrukcji Historycznej „Młodość historii” mogli odnieść wrażenie, że przenieśli się w czasie kilka epok wstecz. Szlachcianki, możni panowie oraz żołnierze walczący w okopach II wojny światowej zagościli w Copernicanum UKW.