Rok 2012 w obiektywie

Dwanaście minionych miesięcy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego było czasem wielu imprez, konferencji, spotkań ze znanymi osobistościami i wydarzeń organizowanych przez naszych studentów. Na naszym profilu na facebooku przygotowaliśmy galerię zdjęć podsumowującą poprzedni rok naszej Uczelni.

4,6 mln zł na szkolenia kadry

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego znalazł się wśród zwycięzców konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Uczelnia otrzyma 4,6 mln zł na podniesienie komptencji pracowników i wzrost konkurencyjności.

Wyróżnienie Prezydenta dla Piotra Dąbrowskiego

Piotr Dąbrowski z Instytutu Edukacji Muzycznej UKW został wyróżniony przez Rafała Bruskiego – Prezydenta Bydgoszczy za wkład w rozwój i promocję kultury muzycznej Bydgoszczy

Konferencja o atrybutach kobiecości na UKW

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW był organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Kądziel Kołyska Lutnia Łoże. Atrybuty kobiecości na przestrzeni dziejów, która odbyła się w Bydgoszczy w dniach 17-18 września 2013 r.

Sukces studentów UKW!

Studenci UKW startujący w Międzynarodowych Mistrzostwach AZS w podnoszeniu ciężarów zobyli wysokie lokaty (2 złote i 1 srebrny medal).

Wioślarstwo: 2. miejsce UKW w Krakowie

Ósemka UKW Bydgoszcz zdobyła w Regatach 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego 2 miejsce.

Nagroda dla pracownika UKW