Plan działań PO Kapitał Ludzki

W 2013 roku zaplanowano kilka konkursów, w ramach których pracownicy szkół wyższych mogą ubiegać się o fundusze strukturalne. Zachęcamy do zapoznania się z planem działań na najbliższe miesiące.

Kolejny sukces wydawnictwa

UKW Uczelnią Liderów

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uzyskał certyfikat „Uczelnia liderów” w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych. Ponadto nasza uczelnia otrzymała wyróżnienie „PRIMUS” dla uczelni z najwyższą punktacją.

Konferencja o lotnictwie

Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawne, administracyjne i ekonomiczne uwarunkowania działalności lotniczej w Polsce”, która obędzie się w dniach 23 – 24 kwietnia 2014 roku.

Dr Oleksa w The Journal of Apicultural Science

Dr Andrzej Oleksa, pracownik Katedry Genetyki UKW, został powołany do Komitetu Redakcyjnego czasopisma The Journal of Apicultural Science, wydawanego przez Oddział Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa wspólnie z  Pszczelniczym Towarzystwem Naukowym. Dr Oleksa pełni rolę redaktora działu „Bee Genetics”.

Say Bydgoszcz

UKW oferuje wynajem sal gimnastycznych

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oferuje od 4 listopada wynajem 3 sal gimnastycznych w godzinach popołudniowych.

Wzmocnienie potencjału badań - konkurs

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach konkursu przewidziano następujące typy projektów projekty w zakresie badań podstawowych jako bazy dla realizacji badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych.