Studentki edukacji muzycznej nagrodzone!

Katarzyna Wal oraz Małgorzata Żurańska-Wilkowska wraz ze swoim zespołem JAKIM CUDEM otrzymały I nagrodę na Festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie.

PO Inteligentny Rozwój - konsultacje

9 września 2013 roku rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR).

Posiedzenie Komisji w Bibliotece UKW

3 września 2013 r. odbyła się sesja Komisji Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta Bydgoszczy w nowym gmachu Biblioteki Głównej UKW przy ul. K. Szymanowskiego 3.

Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2013

Ponad 100 uczestników wzięło udział w Bydgoskim Dyktancie Języka Rosyjskiego, które odbyło się w poniedziałek, 22 kwietnia w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Oświadczenie prezydium KRASP

W trosce o właściwie miejsce Uniwersytetu w życiu publicznym, jego społeczną rangę oraz właściwą mu apolityczność, wyrażamy nasze zaniepokojenie kolejnymi przypadkami naruszania akademickich zasad otwartości i swobody dyskusji.

Prezydent Bydgoszczy nagrodził profesorów UKW

Prof. Andrzej Dyszak i prof. Albert S. Kotowski otrzymali nagrody od Prezydenta Bydgoszczy Rafał Bruskiego.

Nie żyje prof. Bogdan Sieliwanowicz
Pakt dla sportu podpisany

Wyższe stypendia Erasmus+

Wyższe stypendia w ramach Programu Erasmus+ otrzymają studenci w trudnej sytuacji materialnej oraz studenci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Mamy Akademickiego Mistrza Polski w biegach przełajowych

Krzysztof Gosiewski student wychowania fizycznego na UKW podczas Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych zdobył złoty medal na dystansie 4,5 km.