Doktor klaun nagrodzony

Przemek Grzybowski (Instytut Pedagogiki UKW) otrzymał aż 2 nagrody za książkę "Doktor klaun! Terapia śmiechem, wolontariat, edukacja międzykulturowa".

Studenci ERASMUSA na UKW

Nominacje: Pracownicy UKW w Konwencie Rzeczników

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołało nowy skład Komisji Rzeczników na lata 2015 – 2018. Rzecznikiem dyscyplinarnym został wybrany prof. Wojciech Tomasik z Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa. Natomiast prof. Ryszard Łaszewski został członkiem komisji dyscyplinarnej I instancji. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs: Limeryki 2014-15 - wyniki

Ogłaszamy wyniki konkursu na angielski limeryki w roku 2014/2015, organizowanego przez Katedrę Filologii Angielskiej UKW.

Pionierskie badania DNA drzew na UKW

Dzięki pionierskim badaniom Katedry Genetyki UKW spadła liczba kradzieży drewna w Polsce.

Architektura miasta w języku i kulturze

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Architektura miasta w języku i kulturze”, która odbędzie się w dniach 25 - 27 września na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Termin zgłoszeń upływa 31 marca.

Leonard Pietraszak odwiedził UKW

Znany i lubiany aktor, Leonard Pietraszak odwiedził we wtorek naszą uczelnię. Odtwórca głównych ról w takich produkcjach jak „Czarne chmury”, „Czterdziestolatek” czy „Vabank” z sentymentem wspominał swoje dzieciństwo, które spędził w grodzie nad Brdą.

Gepard Biznesu dla UKW

Redakcja Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma” przyznała Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego tytuł Geparda Biznesu 2011.