Portret Maturzysty 2013

UKW, jak co roku, przeprowadziło badania bydgoskich maturzystów. Wyniki mówią o planach na przyszłość, postrzeganiu świata i siebie oraz o wynikach w nauce.

Starania o utworzenie Zarządu Dorzecza Dolnej Wisły przy UKW

Prof. Zygmunt Babiński podjął działania, których celem jest utworzenie przy UKW Centrum Rewitalizacji Dróg Wodnych i Zarządu Dorzecza Dolnej Wisły. Opinia o potrzebie uruchomienia tych jednostek trafiła już do Ministerstwa Środowiska.

Naukowiec UKW w gronie najlepszych w Polsce

Jako jedyny naukowiec spośród wszystkich bydgoskich uczelni, dr Piotr Rytlewski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymał specjalne stypendium, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najwybitniejszych młodych naukowców w Polsce.

Grant MAESTRO dla prof. Jarosława Burczyka

Prof. dr hab. Jarosław Burczyk otrzyma dofinansowanie na realizację projektu badawczego „Genomika adaptacji u dębu i buka, jako modelowych gatunków drzew leśnych” zgłoszonego w ramach konkursu MAESTRO 2 Narodowego Centrum Nauki.

FORGER - Nowy projekt badawczy 7PR

Od 1 marca 2012 zespół prof. J. Burczyka rozpoczyna realizację projektu „Towards the Sustainable Management of Forest Genetic Resources in Europe” (FORGER, No 289119) (Zrównoważone zarządzanie leśnymi zasobami genowymi w Europie) dofinansowanego z Unii Europejskiej.

Logotyp 10-lecia UKW: Znamy zwycięski projekt

Miło nam poinformować, że wybraliśmy logotyp 10-lecia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników. Udział w nim wzięli zarówno studenci UKW, jak i wykładowcy oraz pracownicy administracji Uczelni. Zwycięski projekt został przygotowany przez dra hab. Filipa Pierzchalskiego z Instytutu Nauk Politycznych UKW. Gratulujemy wygranej! Poniżej przedstawiamy projekt zwycięskiego logotypu.

Konkurs: Logotyp 10-lecia Uniwersytetu

Całą społeczność akademicką UKW: studentów, absolwentów oraz pracowników UKW zapraszamy do udziału w konkursie na logotyp obchodów 10-lecia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Projekt badawczy dla Katedry Genetyki

Instytut Biologii Eksperymentalnej (Katedra Genetyki) UKW otrzyma dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki na realizację kolejnego projektu badawczego z zakresu genetyki populacyjnej drzew leśnych.