Certyfikaty językowe w Alliance Francaise

Ośrodek Alliance Francaise uzyskał uprawnienia do przeprowadzania oficjalnych egzaminów z języka francuskiego oraz włoskiego. Stwarza to możliwość uzyskania certyfikatów od poziomu A1 do C2 bez konieczności wyjeżdżania z Bydgoszczy.

Nowe specjalności na filologii polskiej i kulturoznawstwie

Już w maju rusza rekrutacja na studia na UKW w Bydgoszczy w roku akademickim 2014/2015. Jedną z nowości są specjalności na kierunku kulturoznawstwo oraz filologia polska.

Współpraca UKW z Mannheim

Pomoc UKW dla osób niewidomych

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Polski Związek Niewidomych Okręgu Kujawsko-Pomorski rozpoczynają oficjalną współpracę. W środę podpisano umowę, która pozwoli m.in. na przeprowadzanie wspólnych akcji na rzecz osób niepełnosprawnych.

Dzień Pszczół w Botaniku

Homo Politcus wchodzi do sieci

Studenci Instytutu Nauk Politycznych reaktywowali swoją studencką gazetę. Homo Politicus po raz pierwszy został przygotowany w wersji elektronicznej.