Konkurs: Game of codes

Studentów UKW i nie tylko zapraszamy do udziału w konkursie. Stwórz grę na platformę mobilną (Android, IOS, Windows Phone lub inną) i wygraj!

UKW na Game Industry Trends 2013

Pracownicy Katedry Filologii Angielskiej UKW uczestniczyli w konferencji Game Industry Trends 2013.

Zajrzyj do nowej Biblioteki UKW - film

Portal EnjoyBydgoszcz odwiedził z kamerą nowy gmach Biblioteki Głównej UKW, który zostanie oddany do użytku na początku nowego roku akademickiego.

UKW Uczelnią Liderów 2013

Afryka zdobyta przez UKW

Po ponadmiesięcznej podróży motocyklem dr Krzysztof Tyburek powrócił do Bydgoszczy. W kwietniu i maju odwiedził Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Senegal, Gambię i Gwineę.

Porozumienie z LO w Koronowie

5 lutego 2013 r. podpisano porozumienie między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a Liceum Ogólnoształcącym im. L. Wyczólkowkiego w Koronowie.

Tematyka gender: konferencja

Zapraszamy do udziału w Konferencji pt: Kądziel Kołyska Lutnia Łoże. Atrybuty kobiecości na przestrzeni dziejów przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych zajmujących się badaniami gender na przestrzeni dziejów. Główną uwagę zamierzamy poświęcić m. in. zagadnieniom prywatności kobiet, ich udziałowi w życiu publicznym, wzorcom ich postępowania w różnych dziedzinach.

Lepszy start dla studentów kierunków technicznych – bezpłatne szkolenia

Studenci kilku kierunków technicznych maja szanse na nabycie umiejętności potrzebnych na rynku po opuszczeniu murów uczelni. W styczniu zapraszamy na warsztaty dla studentów II i III roku I stopnia.