Ostatnie pożegnanie Grzegorza Nowickiego

Instytut Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poniósł wyjątkową stratę! 25. grudnia 2009 roku odszedł wyjątkowy człowiek, nauczyciel akademicki, doskonały dydaktyk z zakresu nauk o kulturze fizycznej, nauczyciel nauczycieli dr Grzegorz Nowicki.

Konferencja Naukowa Szkolnictwo wyższe XXI wieku – problemy i wyzwania

Doniosłość problematyki wyzwań szkolnictwa wyższego, skłoniła członków Koła Naukowego Prawo i Społeczeństwo do zorganizowania I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkolnictwo wyższe XXI wieku – problemy i wyzwania, która odbędzie się 13 stycznia 2010 r., w budynku Instytutu Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, przy ulicy Przemysłowej 34 w Bydgoszczy. Inauguracja: godzina 9.00, sala nr 116.

Nagroda PAN dla prof. Lecha Witkowskiego

Profesor Lech Witkowski został wyróżniony nagrodą w dziedzinie pedagogiki im. Władysława Spasowskiego za prace pt.:

Żłóbek w Drukarni

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego poszukuje pracownika do Działu Promocji i Rekrutacji na pełen etat.

Studenci UKW nagrodzeni przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nasi studenci otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wyniki w nauce oraz sporcie.

Wioślarze UKW na spotkaniu opłatkowym u prezydenta Lecha Kaczyńskiego

21 grudnia 2009 r. w południe w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie wigilijne Prezydenta RP z osobami, które w naszym kraju czynią rzeczy niecodzienne - pomimo różnych trudności i przyziemności potrafią myśleć o innych, walczyć o ich zdrowie lub życie. Nierzadko też swoim talentem zarażają innych, a wiedzą się dzielą.

Godziny rektorskie dla studentów

Drodzy studenci,
23 grudnia (środa) od godziny 12.00 ogłoszone zostały godziny rektorskie.

Praktyki studentów UKW w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

W ciągu ostatnich 6 miesięcy, 15 studentów UKW, odbyło praktyki w  Komendach Policji naszego województwa. Studenckie staże odbywają się w ramach Porozumienia zawartego w dniu 27 stycznia 2009 roku, pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego z siedzibą w Bydgoszczy, a Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Deutsch Wagen Tour - czyli dzień z językiem niemieckim

We wtorek 15. grudnia 2009 r. dotrze do Bydgoszczy jeden z pięciu samochodów oznaczonych logo „Deutsch Wagen Tour”. W ramach ogólnopolskiego programu promującego naukę języka niemieckiego w Polsce lektorzy Goethe Institut DAAD w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych zabaw, gier i konkursów. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.