DOPALACZE - MÓJ GŁOS, konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów

W ramach debaty "DOPALACZE" organizowanej pod HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZY Konstantego Dombrowicza zapraszamy młodzież bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów bydgoskich uczelni do wzięcia udziału w konkursie "Dopalacze - MÓJ GŁOS".

Seminarium Bolońskie na UKW

12 stycznia 2010 roku w budynkach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy odbyło się Seminarium Bolońskie na temat "Uczelnia spełniająca oczekiwania studenta XXI wieku, czyli nowe wyzwania Procesu Bolońskiego". Seminarium poprowadzą m.in. Eksperci Bolońscy powołani przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Mur berliński: polskie konteksty - galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji Mur berliński: polskie konteksty.
www.mur-polskie-konteksty.ukw.edu.pl/galeria

Pracownicy UKW laureatami Nagród Marszałka 2009

9 grudnia w toruńskim Dworze Artusa wręczono najważniejsze regionalne wyróżnienia - Nagrody Marszałka Województwa. Wśród laureatów tych prestiżowych nagród znaleźli się pracownicy naszej uczelni: Kazimierz Paprocki i Krzysztof Kościański.

Uwaga, zmiana siedziby administratorów sieci LAN-UKW

Od 10.12.2009 r. administratorzy sieci LAN-UKW zostali przeniesieni do obiektu przy ul. Kopernika 1.

Zwycięzcy Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu

W dniu 17.11.2009r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego (Aula Atrium) odbył się finał X Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu. Testy o tematyce prozdrowotnej pisało 117 uczniów z 61 szkół wszystkich typów z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Uczestników finału wyłoniono w eliminacjach wewnątrzszkolnych z pośród 1555 uczniów zainteresowanych wiedzą o zdrowiu i propagowaniem zdrowego stylu życia.

Chłopiec w pasiastej piżamie

16 grudnia 2009 (środa), o godz. 19.00 odbędzie się projekcja filmu "Chłopiec w pasiastej piżamie" (2008, reż. Mark Herman) połączona z dyskusją na temat powieści pod tym samym tytułem autorstwa Johna Boyle.

Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów

Ogłoszono listę stypendystów programu „Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów III edycja”. W tym gronie znalazło się aż 13-u pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Podczas spotkania 10 grudnia nastąpiło uroczyste podpisanie przez marszałka Piotra Całbeckiego umów ze stypendystami.

Otrzęsiny Uniwersyteckie

Zapraszamy studentów do wzięcia udziału w debacie pod hasłem Dopalacze

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego do wzięcia udziału w debacie pod hasłem „Dopalacze”- czwartek 10 grudnia 2009 roku godzina 12.30 Aula Atrium.

Kultura wysoka, kultura popularna, po konferencji Culture & Anarchy

Międzynarodowa studencko-doktorancka konferencja naukowa CULTURE & ANARCHY (KULTURA I ANARCHIA)

W dniach 24-26 listopada 2009 r. odbyła się międzynarodowa studencko-doktorancka konferencja naukowa „Culture & Anarchy / Kultura i Anarchia” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców oraz Katedrę Filologii Angielskiej UKW.