Nowy konkurs w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki!

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o ogłoszonym konkursie zamkniętym w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Stypendia, ważna informacja!

Uwaga studenci!

Wypłata świadczeń pomocy materialnej (wszystkich stypendiów) odbywa się przez przelanie pieniędzy na osobiste konta bankowe studenta. Krążące w sieci informacje dotyczące wypłat w kasie uczelni są nieprawdziwe.

Warsztaty z okazji Dnia Wolontariusza

Studenckie Psychologiczne Koło Naukowe Wolontariatu "Niestrudzeni" serdecznie zaprasza na warsztaty organizowane z okazji Dnia Wolontariusza dn. 7 grudnia 2009r.

Poszukiwany, Poszukiwana – zainwestuj w przyszłość i daj się znaleźć!

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym projekcie „Poszukiwany, Poszukiwana”. Projekt został stworzony z myślą o wszystkich studentach, którzy zainteresowani są współpracą z instytucjami zajmującymi się m.in.: działalnością resocjalizacyjną, opiekuńczo-wychowawczą, profilaktyczną, interwencyjną, czy szkoleniowo-edukacyjną.

Librarius czy information manager?

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Bibliologicznych Kół Naukowych: Librarius czy information manager?! Konferencja odbędzie się 14 grudnia 2009 r. w Katedrze Informacji Naukowej i Bibliologii przy ul. Ogińskiego 16. Szczegóły znajdują się na stronie Koła www.kinib.kolo.ukw.edu.pl w zakładce Konferencje.
Proponowana tematyka wystąpień:

Promocja książki dra R. Zimnego "Słownik polszczyzny politycznej"

3 grudnia w czwartek o 19.00 zapraszamy do Węgliszka na promocję książki dra Rafała Zimnego (UKW) i dra Pawła Nowaka, pt. „Słownik polszczyzny politycznej po 1989", PWN, Warszawa 2009. Spotkanie poprowadzi prof. Wojciech Tomasik (UKW).

UNICEF na Gwiazdkę

W okresie Świąt Bożego Narodzenia serca ludzi stają się bardziej otwarte, każdy staje się takim Św. Mikołajem. I my możemy zostać świętymi i ofiarować dzieciom z Trzeciego Świata odrobinę radości.

Zapraszamy na promocję nowej książki A. Sudoła "Edward Franciszek Szczepanik. Ostatni premier rządu RP na uchodźstwie"

9 grudnia (środa) o godzinie 18.00 zapraszamy do Węgliszka  na promocję książki prof. Adama Sudoła, pt. „Edward Franciszek Szczepanik. Ostatni premier rządu RP na uchodźstwie”, Wyd. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Asystentura Comeniusa 2010

Dies irae - treści eschatologiczne w romańskich portalach francuskich

Zapraszamy na kolejny wykład Wojciecha Kielera pt. „Dies irae  - treści eschatologiczne w romańskich portalach francuskich”.

Szkolenie: tolerancje geometryczne, już 11 grudnia

Zapraszamy na otwarte szkolenie Tolerancje geometryczne w dniu 11 grudnia 2009, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego WMFiT, Ul. Chodkiewicza 30, sala 27.