Uwaga! Nowość! Studia podyplomowe Edukacja dla bezpieczeństwa

UKW otwiera nowy kierunek studiów podyplomowych: Edukacja dla bezpieczeństwa przeznaczone dla nauczycieli przysposobienia obronnego oraz osób z wyższym wykształceniem (I lub II stopień) posiadających kwalifikacje pedagogiczne, umożliwiające zdobycie kwalifikacji do  prowadzenia zajęć z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy na film "Olej Lorenza" w ramach Logoriady

Fundacja Akademickie Centrum pomocy Logopedycznej oraz Zakład Pedagogiki Specjalnej zapraszają na projekcję filmu, pt. „Olej Lorenza” . Pokaz filmu odbędzie się 18 stycznia 2010 r. (poniedziałek) o godz. 18.30, w ramach „LOGORIADY – edukacji filmowej” w Sali nr 133 (I. piętro) w budynku UKW przy ul. Chodkiewicza 30.

Buddyzm Diamentowej Drogi - wykład w Instytucie Filozofii

Zapraszamy na wykład: Buddyzm Diamentowej Drogi, opowie o nim Wojtek Tracewski.
26 listopada (czwartek; godz. 18.00);
wykład publiczny; Instytut Filozofii UKW, ul. Ogińskiego 16, sala 11;
wstęp wolny

Być nadawcą. Być odbiorcą. II ogólnopolska konferencja z cyklu: Sytuacja komunikacyjna i jej parametry

Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaprasza w dniach 30 listopada-2 grudnia 2009 r. na II ogólnopolską konferencję z cyklu Sytuacja komunikacyjna i jej parametry pt.
Być nadawcą <=> Być odbiorcą.

Seminarium: Zdolności uczenia się uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Zakład Dydaktyki Instytutu Pedagogiki UKW w  Bydgoszczy 26 listopada 2009 zorganizował seminarium nt.: Zdolności uczenia się uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wallace i Gromit: Klątwa Królika, zapraszamy na projekcję filmu

Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców serdecznie zaprasza na projekcję pełnometrażowego filmu animowanego Nicka Parka "Wallace i Gromit: Klątwa Królika" (Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit, 2005). Po obejrzeniu filmu postaramy się wspólnie prześledzić bogate odniesienia kulturowe i literackie obecne w animacjach z serii Wallace i Gromit.

Dziewczyny Przyszłości. Weźcie udział w konkursie z nagrodami podążając śladami Marii Skłodowskiej-Curie

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z magazynem Elle ogłosiły konkurs dla studentek kierunków inżynieryjnych, technicznych, matematycznych i przyrodniczych "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie".

24 listopada o godz. 17:00 w Sali 511 Instytutu Filozofii odbędzie się wykład prof. dr. hab. Piotra Zwierzchowskiego (UKW) na temat:

Pożegnanie odchodzącego świata. O filmach Luchino Viscontiego, Sama Peckinpaha i Filipa Bajona.

Serdecznie zapraszamy!

Zdrowa i bezpieczna młodzież w Internecie - konferencja podsumowująca projekt

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w konferencji podsumowującej projektu  " Zdrowa i bezpieczna młodzież w Internecie".
Konferencja odbędzie się w dniu 23.XI.2009 o godz. 10.00 w Instytucie Psychologii przy ul. Staffa 1 w Bydgoszczy w s. 2.

Mechatronika i nowe produkty chemii technicznej WEICON - spotkanie 19 listopada

Zapraszamy zainteresowanych do Copernicanum sala nr 2 19 listopada na godzinę 12.45 lub 14.30 9godzina do wyboru) na spotkanie z firmą WEICON GmbH i jej przedstawicielem na Polskę – firmą CT-CARD LINK SP. Z O.O. z Warszawy.