Mur berliński: polskie konteksty

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej  konferencji naukowej pt.  Mur berliński:  polskie konteksty  organizowanej przez: Katedrę  Germanistyki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Towarzystwo Mniejszości Niemieckiej w Bydgoszczy, Instytut Stosunków Kulturalnych  z Zagranicą (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.)
Bydgoszcz, 20. listopada 2009 r.

MOST - szansą na studia na innej polskiej uczelni

Chcesz przekonać się jak wyglądają studia na innej uczelni, weź udział w programie MOST.
Wszyscy studenci zainteresowani uczestnictwem w programie w semestrze letnim roku ak. 2009/2010 proszeni są o dostarczenie wypełnionych wniosków do dnia 27 listopada 2009 r.

Ustalono stawki stypendiów

Na posiedzeniu Wydziałowych Komisji Stypendialnych przyjęto następujące progi stypendium socjalnego:

Benefis prof. Kazimierza Obuchowskiego

Benefis Profesora Kazimierza Obuchowskiego w Kawiarni Artystycznej Węgliszek 2 grudnia 2009 r. o godz. 17.00

Kazimierz Obuchowski jest nestorem polskiej psychologii, emerytowanym profesorem Instytutu Psychologii UKW. Spotkanie z nim będzie miało charakter naukowo-rozrywkowy i powiązane jest z promocją jego nowej książki pt. Refleksje autobiograficzne psychologa.

Staż w Biurze Współpracy Międzynarodowej

Serdecznie zachęcamy do składania aplikacji na stanowisko stażysty w Biurze Współpracy Międzynarodowej. Stażysta będzie odbywał staż od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15-15.15 w terminie od grudnia 2009 roku do maja 2010 roku.

Weź udział w badaniu na temat edukacji i kariery zawodowej, i wygraj nagrodę

Drodzy Studenci UKW!

Jako jedna z 775 szkół wyższych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego bierze udział w badaniu trendence Graduate Barometer, największym europejskim badaniu dotyczącym edukacji i kariery zawodowej.

Kontrola kompleksowa UKW w zakresie Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego

Zespół inspektorów powołanych przez Konstantego Dombrowicza, jako Szefa Obrony Cywilnej – Prezydenta Miasta Bydgoszczy, przeprowadził w Uniwersytecie kontrolę kompleksową z zakresu planowania i realizacji nałożonych na Uczelnię przedsięwzięć obrony cywilnej.

Wyjedź na stypendium do Francji

Ambasada Francji w imieniu  Rządu Francuskiego przedstawia stypendia na rok akademicki 2010/2011

Nowy skład Samorządu Studenckiego

W wyborach do Samorządu Studenckiego, które odbyły się 28. października 2009 wybraliście następującą reprezentację studentów UKW: