Archiwum

Nabór na studia częściowe, staże i misje naukowe, studia doktoranckie, staże habilitacyjne oraz kursy językowe

Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej corocznie prowadzi nabór na studia częściowe, staże i misje naukowe, studia doktoranckie, staże habilitacyjne oraz kursy językowe.

Kultura i Anarchia - międzynarodowa konferencja studencko-doktorancka

Studenckie Koło Literaturoznawców Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprasza na konferencję pt: Kultura i Anarchia. Międzynarodowe spotkanie studencko-doktoranckie trwać będzie w dniach 24-26 listopada.

Wykład Prof. Benjamina Gidrona

Studenckie Koło Naukowe Psychologii Społecznej zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w najbliższym spotkaniu koła, które odbędzie się 3. listopada 2009 o godz. 18.30 w Instytucie Psychologii (ul. Staffa 1).

W trakcie spotkania wykład nt. "New Challenges for Citizens' Initiatives in Light of the World Economic Crisis" wygłosi Prof. Benjamin Gidron (Ben Gurion University of the Negev).

Zapraszamy na projekcję filmu "Disgrace"

19 listopada 2009, o godz. 19.00 odbędzie się projekcja filmu "Disgrace" (2008, reż. Steve Jacobs) połączona z dyskusją na temat powieści pod tym samym tytułem autorstwa J. M. Coetzee.

Gdy anioł ma gębę klauna - wykład przed wizytą Patcha Adamsa

Studenckie Koło Naukowe Terapii Pedagogicznej zaprasza w czwartek 5 listopada o godz. 16.30 do Auli Mikotoksyn UKW (budynek F przy ul.Chodkiewicza 30) na ilustrowany zdjęciami i muzyką wykład pt.

Pamięci naszych bliskich - koncert w Filharmonii Pomorskiej

Zapraszamy na koncert PAMIĘCI NASZYCH BLISKICH
Filharmonia Pomorska
29 października 2009 - czwartek/godz. 19

Patch Adams w Bydgoszczy

22 listopada na zaproszenie Fundacji "DrClown" i Akademickiego Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, do Grodu nad Brdą przyjedzie z jednodniową wizytą dr med. Hunter „Patch” Adams - światowej sławy amerykański lekarz, społecznik, aktor, autorytet moralny będący patronem ruchu lekarzy-klaunów, którzy pracując w szpitalach i placówkach opiekuńczych niosą chorym i cierpiącym - zwłaszcza dzieciom - uśmiech i radość.