Korkujemy marzenia - wspomóż akcję

Wspomóż akcję, zbieraj nakrętki...Od 14 października na naszej uczelni ruszyła akcja pt. Korkujemy marzenia, ma ona na celu zebranie takiej liczby plastikowych nakrętek, które umożliwią spełnić marzenia chorych dzieci.

Spotkanie kół naukowych

Parlament Samorządu Studenckiego UKW prosi prezesów lub opiekunów następujących kół naukowych:

Wampiriada na UKW

Oddaj krew! Pomóż innym.

Kolejna zbiórka krwi na naszym Uniwersytecie 26 października (poniedziałek) przy ul. Chodkiewicza 30 (przed budynkiem głównym) w godz. 8.30-14.00.

Dar prof. Jerzego Świecimskiego dla Biblioteki Uniwersyteckiej

22 października br. w Sali Senatu UKW odbyła się uroczystość przekazania Bibliotece Głównej UKW piętnastu obrazów krakowskiego artysty, prof. dr hab. Jerzego Świecimskiego. Obrazy prezentowane były w Bibliotece Głównej od maja do lipca br.
Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju UKW dr hab. Bernard Mendlik, prof. UKW, w imieniu władz Uczelni przekazał na ręce Rodziny podziękowania dla Artysty.

Kurs fechtunku historycznego na UKW

Po wakacjach znów zapraszamy na kurs fechtunku bronią historyczną, prowadzony przez dyplomowanego instruktora szermierki. Na treningi zapraszamy w czwartki w godzinach od 17:45 do 19:15 w sali gimnastycznej Instytutu Neofilologii przy ul. Grabowej 2. Pierwsze spotkanie już 29. października.

Kontakt:

e-mail: aldor@autograf.pl
telefon: 504 665 230.

Wyniki wyborów władz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych oraz Wydziału Humanistycznego

Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że na dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych została wybrana dr hab. Anna Koziczak, prof. nadzw.. Na prodziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych została wybrana dr Katarzyna Domańska.
Natomiast na prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Humanistycznego UKW na kadencję 2009-2012 został wybrany dr hab. Janusz Golinowski, prof. nadzw..

Konkurs dla młodych badaczy

Już po raz drugi Elsevier B.V., międzynarodowe wydawnictwo naukowe z siedzibą w Holandii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłaszają konkurs SCOPUS-Perspektywy Young Researcher Award.

Konferencja JĘZYK-TEKST-KULTURA

W dniach 19-20 października 2009 r. odbyła się w Bydgoszczy III Ogólnopolska Konferencja Naukowa JĘZYK-TEKST-KULTURA pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Radio Uniwersytet prowadzi nabór
Radio w telewizji

Zapraszamy na konferencję: Młode pokolenie - sprawcy i ofiary przemocy

Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencje Naukową: Młode pokolenie – sprawcy i ofiary przemocy, organizowaną przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Zakład Socjologii Wychowania i Resocjalizacji oraz Zakład Poprawczy w Szubinie. Konferencja w dniach 22 i 23 (czwartek i piątek) października 2009 odbędzie się w Zakładzie Poprawczym w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 36.