Kandydaci do władz wydziałowych

Kandydat na stanowisko prodziekana ds. dydaktycznych na Wydziale Humanistycznym
Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że Dziekan Wydziału Humanistycznego prof. dr hab. Jacek Woźny zgłosił jedną kandydaturę na stanowisko prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Humanistycznego UKW na kadencję 2009-2012 w osobie dra hab. Janusza Golinowskiego, prof. nadzw. UKW.

Wybory do Samorządu Studenckiego

Zgodnie z rozporządzeniem Przewodniczącego Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 28. października 2009 roku zostaną przeprowadzone wybory na nową 2-letnią kadencję Samorządu Studenckiego UKW.

Efekt cieplarniany na przykładzie doświadczeń australijskich - zapraszamy na wykład

Z okazji 25 lat Klubu Miłośników Australii i Oceanii oraz w ramach XV Bydgoskich Spotkań z Australią zapraszamy już jutro (piątek16 października 2009) w godzinach 10.00 -12.00 na wykład Pani Ruth Pearce, Ambasador Australii w Polsce: "Efekt cieplarniany na przykładzie doświadczeń australijskich".

Ruszył konkurs na projekty innowacyjne dla szkół!

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs zamknięty w ramach Priorytetu III – Wysoka Jakość Oświaty na projekty innowacyjne Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki  „Opracowanie i pilotażowe wdrożenie innowacyjnych programów dotyczących m.in. kształcenia w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych oraz przedsiębiorczości”.

Inauguracja roku akademickiego 2009/2010

12 października w Filharmonii Pomorskiej zainaugurowaliśmy kolejny rok akademicki, to już piąty jako Uniwersytetu. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Kisielewski  „Europa Środkowo-Wschodnia między Wersalem a Jałtą”.

Tamci. Wzajemne postrzeganie Polaków i Niemców

Zapraszamy na konferencję o wzajemnym postrzeganiu Polaków i Niemców, pomysłodawczynią projektu jest Friederike Partzsch, lektorka DAAD, pracująca w Katedrze Germanistyki UKW.

Targi książki Wydawnictwa Naukowego PWN na UKW

Studencie, wykładowco!

już w tym tygodniu będziecie mieli niepowtarzalną okazję do wzbogacenia swego księgozbioru. W środę i czwartek 21 i 22 października w godzinach 9.00-15.00 zapraszamy na targi książki Wydawnictwa Naukowego PWN do holu głównego w Collegium Maius Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Chodkiewicza 30.

Ostatnie dni rejestracji na studia stacjonarne i niestacjonarne!

Chcesz podjąć studia? Zarejestruj się na stronie www.rekrutacja.ukw.edu.pl, masz czas do 25 października! UKW ogłasza dodatkową rekrutację  na następujące kierunki studiów:

Targi Wolontariatu

Studiuj za granicą, wybierz się na Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2009

Serdecznie zapraszamy studentów planujących wyjazd na studia za granicę - w ramach programów wymiany czy też studia drugiego stopnia - na 12. Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2009, który odbędzie się w dniach 16-17 października 2009 na Politechnice Warszawskiej. Główną częścią Salonu są międzynarodowe targi edukacyjne w Dużej Auli PW, przeznaczone dla zainteresowanych studiami za granicą.