Archiwum

Wychowanie i wychowawcy - kształcenia, powinności i odpowiedzialności, autorytetu wychowawczego - zapraszamy na konferencję

W Hotelu „Maraton” 28 września 2009 r. w godzinach popołudniowych rozpoczyna się trzydniowa konferencja naukowa nt. Wychowawcy i ich kompetencje w okresach przemian edukacyjnych. Organizatorem jest Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej UKW. Jest to kolejne już spotkanie poświęcone problemom usytuowanym w obszarze subdyscypliny naukowej - teorii wychowania, organizowane przez ten zespół.

Spotkanie autorskie z prof. Włodzimierzem Jastrzębskim

Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy zaprasza na promocję książki profesora Włodzimierza Jastrzębskiego "Cichociemny z Bydgoszczy", która odbędzie się 30 września (środa) o godz. 18:00 w Kawiarni Artystycznej "Węgliszek"
Spotkanie poprowadzi Maciej Puto.

Pierwsze efektowne zwycięstwo...

Nasi piłkarze ręczni rozpoczęli nowy sezon! W pierwszej kolejce zawodnicy KU AZS UKW Bydgoszcz wysoko pokonali młody zespół MKS Grudziądz 45:13 (23:7).

Ogłoszono nowe konkursy w ramach PO KL

Departament Wdrożeń i Innowacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 informuje, że ogłoszone zostały 3 konkursy otwarte na dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.2 Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym

Ruszył nowy portal psycho help

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchomiła portal internetowy promujący zdrowie psychiczne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych www.psycho-help.pl Centrum promocji zdrowia psychicznego i psychoedukacji on-line.

Aspekty psychologiczne w cukrzycy

W dniach 12 i 13 września w Toruniu odbywa się XIII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM DIABETOLOGICZNE DIABETICA EXPO 2009. Jedną z sesji zatytułowaną "Aspekty psychologiczne w cukrzycy" poprowadzą pracownicy Instytutu Psychologii UKW prof. Roman Ossowski i dr hab. Bassam Aouil.

Cudze chwalicie, swego nie znacie, promocja osiągnięć nauki polskiej

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Cudze chwalicie, swego nie znacie, promocja osiągnięć nauki polskiej”, którego celem jest upowszechnianie wspaniałych dokonań polskich naukowców. Udział w projekcie daje niepowtarzalną perspektywę wypromowania wyniku często wielu lat pracy rodzimych naukowców.