Archiwum

Szkolenia „Spin na start!” dla studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych

Głównym celem projektu jest promocja idei przedsiębiorczości akademickiej typu SPIN OFF/SPIN OUT w województwie kujawsko-pomorskim.

Miasto – przestrzeń zróżnicowana językowo, kulturowo i społecznie

Zakład Stylistyki i Pragmatyki Językowej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję naukową z cyklu:

UKW w V Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie

W Kręglu (nad Zalewem Koronowskim) pod opieką trenera Lecha Olszewskiego, reprezentacja studentów UKW przygotowuje się do startu w V Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie, które w tym roku odbędą się w Kruszwicy w dniach 02-05.09.2009.

Nasi studenci mają ambicje wypaść lepiej niż rok temu w Zagrzebiu, gdzie zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal.

UKW organizatorem sesji orientacyjno-przygotowawczej dla stypendystów programu Lane’a Kirklanda

Z przyjemnością informuję, że decyzją Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Komisji Fulbrighta Uniwersytet Kazimierza Wielkiego został wybrany do zorganizowania sesji orientacyjno-przygotowawczej dla stypendystów programu Lane’a Kirklanda.

Inauguracja sesji już w najbliższy czwartek 17 września 2009 w godzinach 9.30-11.30 na UKW w Auli Mikotoksyn.

Konkurs dla młodych naukowców

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłasza nabór wniosków do IV edycji Programu TEAM realizowanego w ramach Działania 1.2 „Wzmocnienie potencjału kadrowego nauki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Stypendia naukowe dla studentów I roku studiów magisterskich uzupełniających - ważna informacja

Dział Spraw Studenckich UKW informuje o możliwości ubiegania się o stypendium za wyniki w nauce przez studentów I MU, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia (licencjackie)  w innych uczelniach.

Wysokość opłat za zakwaterowanie studentów w Domach Studenta

Wysokość opłat za zakwaterowanie studentów w domach studenta studentów stacjonarnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wnoszą:

Konkurs na najlepszą pracę magisterską - Dyplom dla Ekorozwoju

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizując swoje zadania ustawowe podejmuje  liczne działania mające na celu upowszechnianie i promocję wiedzy z zakresu ochrony środowiska, ekologii, gospodarki wodnej i ochrony przyrody. Jedną z takich inicjatyw jest organizowany po raz pierwszy konkurs na najlepszą pracę magisterską pt: "Dyplom dla Ekorozwoju".

Uwaga, dodatkowy nabór na studia stacjonarne!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ogłasza dodatkowy nabór na studia stacjonarne na następujące kierunki i specjalności:

Składanie wniosków do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Działanie 5.4. Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych.

Nowy odcinek komiksu Przygód króla Kazimierza

Co król Kazimierz Wielki robi w Bydgoszczy, jak odnalazł się we współczesności??? W poprzednich odcinkach uczestniczył w Juwenaliach, a jeden ze studentów zaprosił go na uczelnię, której jest patronem…Co się wydarzy dalej? Sprawdzajcie kolejne odcinki!