Archiwum

Projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie - promocja osiągnięć nauki polskiej"

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV - Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.2 - Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym, przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC POLAND" wraz z partnerem Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy o dofinansowanie projektu podpisanej  z Departamentem Wdrożeń i Innowacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uwaga studenci przyjęci na I rok studiów w roku akademickim 2009/2010 - zakwaterowanie w akademikach

Formularze podań o przyznanie miejsca w DOMU STUDENTA należy pobierać z internetu zobacz stronę (studenci/sprawy socjalne/ druki wniosków) i składać w Dziale Spraw Studenckich przy ul. Łużyckiej 24, pokój nr 1 i 2.

Mur berliński: polskie konteksty

W związku z przypadającą w bieżącym roku 20. rocznicą upadku muru berlińskiego i przemian demokratycznych w Polsce Katedra Filologii Germańskiej UKW, Towarzystwo Mniejszości Niemieckiej w Bydgoszczy oraz Institut für Auslandsbeziehungen e.V. organizują 20 listopada 2009 międzynarodową konferencję naukową pt. "Mur berliński: polskie konteksty".

Termin zgłaszania udziału i tematów wystąpień: 31. lipca 2009. Dalsze informacje znajdują się w plikach "zaproszenie" i "zgłoszenie". Serdecznie zapraszamy!

Europejskie spotkanie studentów Edukacji Muzycznej w Tallinie

Europejskie spotkanie studentów Edukacji Muzycznej w stolicy Estonii – Tallinie! Nasze reprezentantki też tam będą.

W konferencji będzie brało udział 30 uczestników z 16 państw. Reprezentować nas będą studentki Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej: Magdalena Licznierska  (rok II) oraz Beata Bugaj (rok III), jako jedyne przedstawicielki z Polski.

Konkurs Ministra Infrastruktury na najlepsze prace w dziedzinie transport

Nagroda Ministra Infrastruktury dla najlepszej pracy magisterskiej, inżynierskiej, doktorskiej, habilitacyjnej z dziedziny transport w roku akademickim 2008/2009 oraz na najlepszą książkę o tematyce transportowej wydaną w roku akademickim 2008/2009.

Uroczystości jubileuszowe 10 – lecia Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

W dni 25 czerwca 2009 roku o godzinie 12ºº w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyły się uroczystości jubileuszowe 10 – lecia naszej placówki, którym towarzyszyła wystawa.

Feliks Rembiałkowski – syn ziemi kujawskiej, wybitny działacz emigracyjny, polityczny i społeczny w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Kustoszem wystawy jest mgr Krzysztof Szczepaniak

Uwaga studenci wyjeżdżający na obóz letni!

Prosimy o sprawdzenie aktualności swoich ubezpieczeń na okres planowanego obozu.

Logowanie do systemu USOS

Od 25 maja 2009r. studenci UKW mają możliwość logowania się do systemu USOS web
podając jako identyfikator nr PESEL, a jako hasło nr albumu.

Regionalny Ośrodek Rozwoju Innowacyjności i Społeczeństwa Informacyjnego

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego konferencją w dniu 09.06.2009 r. rozpoczął realizację projektu systemowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

pod nazwą:

”Regionalny Ośrodek Rozwoju Innowacyjności i Społeczeństwa Informacyjnego”.

Sieć Aniołów Biznesu AMBER w Polsce północno-zachodniej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości ze Szczecina realizuje projekt „SIEĆ ANIOŁÓW BIZNESU AMBER w POLSCE PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest zwiększenie liczby inwestycji osób prywatnych (Aniołów Biznesu) w innowacyjne polskie przedsięwzięcia. Z Fundacją mogą współpracować przedsiębiorcy, pracownicy naukowi, którzy chcą założyć działalność gospodarczą, osoby fizyczne mające innowacyjne pomysły na produkty i usługi, a także inwestorzy, którzy gotowi są zaoferować wsparcie finansowe dla osób mających dobre pomysły na biznes i potrzebują wsparcia finansowego.
Co można zyskać?