Sukces chóru UKW w Austrii

W dniach 10-15 czerwca 2009 r. Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uczestniczył w II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. Antona Brucknera w Linz (Austria). Chór zdobył dwa srebrne dyplomy

Workshop on Estimating gene flow In forest trees

W dniach 15-19 czerwca 2009 w Instytucie Biologii Eksperymentalnej UKW odbywa się międzynarodowa konferencja „Workshop on Estimating gene flow In forest trees”.

Dzieci z Palestyny z wizytą w Polsce

W miniony poniedziałek przyjechała do Polski siedemdziesięcioczteroosobowa grupa palestyńskich dzieci. Młodzi Palestyńczycy przebywają w Warszawie na zaproszenie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Fundacja dla Uniwersytetu są oficjalnymi partnerami tej akcji we współpracy z kancelarią Prezydenta RP. Koordynatorem  zarówno Uniwersytetu jak i Fundacji jest prof. Bassam Aouil z Katedry Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii UKW.

Dzień Sportu Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki

Pracownicy Instytutu Fizyki oraz Instytutu Matematyki zwyciężyli w zawodach zorganizowanych z okazji Dnia Sportu. Pozostałe dwa stopnie podium przypadły studentom ETI oraz informatyki.

Czechow współcześnie - zapraszamy na konferencję 22 czerwca

Zapraszamy 22 czerwca na konferencję Czechow współcześnie. Dzieło - komunikacja - obecność. Obrady odbędą się w budynku Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki.

Lwów w obiektywie Józefa Zegarlińskiego

Przez cały czerwiec w holu Biblioteki UKW przy ul. Chodkiewicza 30 trwa wernisaż fotografii Józefa Zegarlińskiego – bydgoskiego fotografika. 31 zaprezentowanych prac pokazuje Lwów z lat 1975-2007.

Praktyki dla studentów

Biuro Organizacyjne Zjazdu Absolwentów poszukuje studentów do pomocy przy przygotowaniu i organizacji imprezy.

Praca przy zjeździe może być zaliczona jako praktyka obowiązkowa, po wcześniejszym ustaleniu.

Seminarium - Jak sięgnąć po środki na działalność naukowo-badawczą, która może znaleźć zastosowanie w działalności gospodarczej?

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza pracowników uczelni wyższych województwa kujawsko-pomorskiego na seminarium: Jak sięgnąć po środki na działalność naukowo-badawczą, która może znaleźć zastosowanie w działalności gospodarczej? Projektowe podejście do badań naukowych organizowane w ramach projektu systemowego Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego: „Regionalny Ośrodek Rozwoju Innowacyjności i Społeczeństwa Informacyjnego”.

Brygida Sawicka lauretką IV Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego

W klimatycznym, sprawdzonym miejscu na dziedzińcu, odbyła się część pierwsza, konkursowa Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije". Nowa, dwudniowa formuła festiwalu spotkała się z ogromnym uznaniem publiczności i przyciągnęła rzesze sympatyków twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Zakończeniem pierwszego dnia Festiwalu było wspólne śpiewanie w klubie festiwalowym "Barka". Drugi dzień Festiwalu upłynął pod znakiem koncertów w Operze Nova. Wystąpił toruński aktor i reżyser Grzegorz Wiśniewski z programem piosenek Włodzimierza Wysockiego. Po nim nastąpi wręczenie nagród i Koncert Laureatów.

Zapraszamy na koncert "Świat zwierząt w muzyce"

Studenci i nauczyciele akademiccy naszego uniwersytetu przygotowali koncert "Świat zwierząt w muzyce". Zapraszamy w poniedziałek 8. czerwca 2009, godz. 11.30 do Auli Mikotoksyn UKW.
Koncert skierowany jest do uczniów klas IV-VI oraz klas gimnazjum. Spotkanie poprowadzi prof. Piotr Sutt wraz ze studentami Zakładu Edukacji Muzycznej.
Zgłoszenia osób zainteresowanych do 5 czerwca 2009 (piątek) do godz. 15.00 pod numerem 052/321-61-91 w. 44.
Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!