Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Kołodko

Koło Naukowe Studentów Politologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w związku z organizowanymi w dniach 24-26 maja br. XII DNIAMI POLITOLOGA
ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z byłym wicepremierem i ministrem finansów:

prof. GRZEGORZEM KOŁODKO

Spotkanie odbędzie się 25 maja (poniedziałek) o godz. 13.00 w Auli Mikotoksyn Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Chodkiewicza 30.

Mechatronika kierunkiem przyszłości - zapraszamy na wykład

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki zaprasza na wykład:

MECHATRONIKA KIERUNKIEM PRZYSZŁOŚCI

termin: 02.06.2009 godz. 14.00 sala 27

Wykład prowadzi prof. dr hab. inż. Andrzej Milecki z Instytutu Technologii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej, Opiekun specjalności Mechatronika  na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania PP.

Konkurs dla studentów i absolwentów Wydziału Humanistycznego UKW

Rada Wydziału Humanistycznego UKW ogłasza konkurs na:

Najlepszego studenta Wydziału w roku akademickim 2008/2009

• za osiągnięcia naukowe (w kategorii: wyróżnienie Dyrektora Instytutu/Kierownika Katedry Wydziałowej)
  • za osiągnięcia pozanaukowe (w kategorii: wyróżnienie Dyrektora Instytutu/Kierownika Katedry Wydziałowej)
  • za osiągnięcia naukowe (w kategorii: wyróżnienie i nagroda Dziekana)
  • za osiągnięcia pozanaukowe (w kategorii: wyróżnienie Dziekana)

Olimpik - Od Przedszkolaka do Olimpijczyka

Inicjatywa skierowana do najmłodszego pokolenia ma na  celu przyczynić się do harmonijnego rozwoju fizycznego dzieci, kształtowania dbałości o zdrowie, rozwijania nawyków i zachowań prozdrowotnych oraz ukazanie jak ciekawa może być przygoda ze sportem.

Sympozjum naukowe: Problemy zarządzania przestrzenią miasta i jego otoczeniem w Instytucie Geografii

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Instytut Geografii, Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej, Państwowa Akademia Administracji Publicznej, Lwowski Regionalny Instytut Administracji Publicznej, Katedra Administracji Publicznej i Lokalnego Samorządu zapraszają na Międzynarodowe Sympozjum Naukowe na temat: Problemy zarządzania przestrzenią miasta i jego otoczeniem, Bydgoszcz, 15-16 maja 2009 r.

35 tys. zł. wsparcia unijnego dla każdego z 30. wyróżnionych doktorantów UKW

30. doktorantów UKW otrzymało, w ramach projektu „Stypendia dla doktorantów 2008/2009 – ZPORR”, wsparcie w wysokości 35 tys. zł brutto. W gronie tym znalazło się ośmiu naukowców z kierunku mechanika, pięciu z informatyki, siedmiu z psychologii, czterech z pedagogiki oraz sześciu z historii. Ogółem w całym regionie kujawsko-pomorskim stypendia otrzymało 353. absolwentów szkól wyższych, kontynuujących naukę na studiach doktoranckich. Istotnym kryterium, branym pod uwagę przy przyznawaniu stypendiów, było przyczynienie się pracy naukowej do rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego.

Bibliotekarz: uniwersalność i innowacyjność profesji

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii oraz Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową: Bibliotekarz: uniwersalność i innowacyjność profesji, która odbędzie się w dniach 14-15 maja 2009 roku.

Magdalena Górska, studentka UKW wśród laureatów Studenckich Nobli 2009

Reprezentantka UKW – Magdalena Górska uplasowała się na drugim miejscu w regionalnym etapie rywalizacji o tytuł Studenta Roku 2009. Nasza przedstawicielka studiuje jednocześnie pedagogikę i psychologię. Na obu kierunkach wyróżnia się zaangażowaniem. Charakteryzuje ją ciągła chęć rozwoju osobistego, skutkująca udziałem w wielu szkoleniach, konferencjach naukowych, a także publikacjami naukowymi. Opłaciło się, gdyż ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe i społeczne oraz status studenta uczelni państwowej lub niepaństwowej, są przepustką do konkursowych zmagań.

Trwa II nabór o przyznanie stypendium dla doktorantów – termin składania wniosków upływa 15. maja!

Doktoranci!

Informujemy, iż można jeszcze ubiegać się o przyznanie stypendium w ramach programu „Stypendia dla doktorantów 2008/2009-ZPORR”. II nabór trwa do 15. maja.
Warunkiem ubiegania się doktoranta o przyznanie stypendium jest równoczesne spełnienie trzech warunków:

Muzyka dla szkół podstawowych i gimnazjum - zapraszamy na konferencję

12 maja 2009 r. (wtorek) w godzinach od 12.30 - 15.00 w Auli Mikotoksyn odbędzie się  konferencja dla studentów w ramach spotkania z autorką podręczników do przedmiotu MUZYKA dla szkół podstawowych i gimnazjum Panią Agnieszką Kreiner-Bogdańską oraz Wydawnictwem Oficyna Edukacyjna.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!