Język - Tekst - Kultura - zapraszamy na konferencję

Komisja Językoznawcza Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego we współpracy z Instytutem Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej, Instytutem Filologii Polskiej oraz Katedrą Germanistyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na III Ogólnopolską Konferencję naukową nt:

Bezpłatne warsztaty dla rodziców przedszkolaków

Proponujemy rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym warsztat, który pozwoli czerpać radość z bycia rodzicem i wychowywania dziecka. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 14 maja 2009 o godzinie 18.30 – 19.30 ul. Powstańców Wielkopolskich 2, sala nr 7.

Kurs fechtunku historycznego na UKW

W maju i czerwcu na UKW rusza pilotażowy kurs walki bronią historyczną - mieczem, szablą, szpadą - prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora szermierki. Zajęcia w czwartki w godz. 18:00 - 19:30 w sali gimnastycznej Instytutu Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej przy ul. Grabowej 2. Spotkanie organizacyjne 7 maja o godz. 18:00. Zainteresowanych prosimy o kontakt: aldor@autograf.pl lub 504 665 230.

Spotkanie z Pawłem Łysakiem - zapraszamy 11. maja

Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców UKW zaprasza na spotkanie z PAWŁEM ŁYSAKIEM, reżyserem, dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy, laureatem tegorocznego Paszportu Polityki w kategorii teatru.

Promocje doktorskie

28. kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu doktora habilitowanego nauk humanistycznych w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego oraz promocje doktorskie. Przemówienia wygłosili JM Rektor UKW – prof. dr hab. inż. Józef Kubik oraz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z za granicą - prof. dr hab. Janusz  Ostoja- Zagórski. Doktoranci, po złożeniu aktu ślubowania, otrzymali dyplomy z rąk swoich promotorów.

Internet a relacje międzyludzkie – konferencja 6 maja

Konferencja odbędzie się 6 maja w Centrum Kongresowym Opery Nova. Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Sejmu RP, patronatem imprezę objęli również: Marszałek Woj. Kujawsko – Pomorskiego, Prezydent Bydgoszczy, Komisja Europejska.

Zapraszamy na konferencję Językowe i kulturowe dziedzictwo Wielkiego Księstwa Litewskiego MILLENIUM LITWY

Katedra Badań nad Bałtycko-Słowiańskimi Kontaktami Językowymi, Zakład Historii Języka Polskiego i Dialektologii i Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencję naukową pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotra Całbeckiego, Prezydenta Bydgoszczy - Konstantego Dombrowicza i JM Rektora UKW - prof. dr hab. inż. Józefa Kubika JĘZYKOWE I KULTUROWE DZIEDZICTWO WIELKIEGO KSIĘSTWA LITEWSKIEGO Millenium Litwy 1009-2009. Międzynarodowe sympozjum naukowe z udziałem badaczy litewskich, białoruskich i polskich planowane jest na 16–17 listopada 2009 roku w pałacu w Ostromecku koło Bydgoszczy.

Dni Nauki 2009 już za nami!

Ruszyła rekrutacja na kurs "Administrator sieci - zawód z przyszłością"

Projekt "Administrator sieci – zdobądź zawód z przyszłością!" realizowany jest przez Fundację dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Celem projektu jest dostarczenie nowych, poszukiwanych kwalifikacji osobom pracującym, które ukończyły edukację, co najmniej 5 lat wcześniej lub posiadają wykształcenie średnie i z własnej inicjatywy chcą podnosić swoje kwalifikacje. Dodatkowym wymaganiem jest znajomość języka angielskiego oraz podstaw obsługi komputera.