Archiwum

Instytut Fizyki wyróżniony podczas Giełdy Polskich Wynalazków Wyróżnionych na Światowych Wystawach

W Muzeum Techniki w Warszawie 9 marca 2009 r. odbyła się uroczystość otwarcia XVI Giełdy Polskich Wynalazków Wyróżnionych na Światowych Wystawach. Honorowy patronat nad wystawą objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

UKW opiekunem "Szkoły NATO"

Szkoła dla dzieci oficerów NATO - International School of Bydgoszcz - rozpoczęła działalność 2 marca 2009 roku, w budynku przy ulicy Gałczyńskiego 23 na Błoniu. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest organem założycielskim oraz opiekunem szkoły. Oprócz dzieci obcokrajowców mogą się w niej kształcić także dzieci polskie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące szkoły.

Mediumizm Stefana Ossowieckiego a współczesna archeologia - zapraszamy na wykład

Instytut Filozofii zaprasza na wykład „Mediumizm Stefana Ossowieckiego a współczesna archeologia”. Wykład wygłosi Prof. dr hab. Jacek Woźny (Dziekan Wydziału Humanistycznego UKW). Wykład  odbędzie się 24 marca o godzinie 17 w sali 511 w Instytucie Filozofii przy ul. Ogińskiego 16.

Wyjedź z nami do Francji i Włoch

Alliance francaise przedstawia propozycję bardzo ciekawych wyjazdów do Francji i do Włoch. Wycieczki są świetnie zorganizowane, włącznie z opieką pilota i rezydenta.  Ceny umiarkowane biorąc pod uwagę organizację i bogactwo propozycji.

III Konkurs Recytatorski dla studentów UKW i uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie recytatorskim.

KU AZS UKW poszukuje zawodników trójboju siłowego lub podnoszenia ciężarów

Sekcja Sportów Siłowych KU AZS poszukuje obecnych lub byłych zawodników trójboju siłowego lub podnoszenia ciężarów.

Kontakt: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, ul. Chodkiewicza 30, tel. 052 3419282

UKW na targach Przemysłowych Technik Produkcyjnych

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zaistniał na Międzynarodowych Targach Poddostawców, Targach Przemysłowych Technik Produkcyjnych, Obrabiarek i Maszyn Specjalnych w Lipsku - Niemcy jako wystawca w dniach 23-28.02.2009.

Pomyślcie o Waszej przyszłości, mówcie po francusku!

Uniwersytet Warszawski oraz Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce zaprasza na konferencje, debaty, forum francuskiego zatrudnienia i trochę francuskiej kultury.
Zapraszamy na konferencję na temat miejsca języka francuskiego w Polsce, w Europie i na świecie: “Język francuski językiem dialogu w świecie różnorodnym kulturowo, językiem w stosunkach międzynarodowych oraz jako atut u pracodawcy”.

U nas nauczysz się arabskiego – zobacz o jakie kierunki wzbogaciła się oferta edukacyjna UKW!

Od października 2009 roku uruchamiamy nowe kierunki i specjalności. Specjalnie dla Was, drodzy Maturzyści i Studenci poszerzamy naszą ofertę edukacyjną o: