Świąteczne kolędowanie

Okres przedświąteczny obfituje w wiele wydarzeń wprowadzających nas w atmosferę tych szczególnych dni. Jednym z nich był niewątpliwie koncert, który odbył się 16 grudnia w Auli Atrium. Jak co roku najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewał dla zgromadzonych gości Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Sylwestra Matczaka.
Chór przygotował dr Benedykt Odya. Wystąpili także: Elżbieta Stengert (sopran), Michał Wachowiak (organy).

Roczek Radia Uniwersytet

Paradoksy nieskończoności - zapraszamy na wykład

Zapraszamy na wykład pt: "Paradoksy nieskończoności". Wykład wygłosi dr hab. Marek Wójtowicz (prof UKW z Instytutu Matematyki).

ZAGRANICZNE STAŻE DLA PRZYSZŁYCH NAUCZYCIELI ASYSTENTURA COMENIUSA 2009/2010

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji: ASYSTENTURY COMENIUSA – staży pedagogicznych trwających od 3 do 10 miesięcy dla przyszłych nauczycieli w szkołach europejskich.

Kino polskie wobec II wojny światowej - zapraszamy na konferencję

Katedra Kultury Współczesnej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową z cyklu „Kino polskie – wczoraj i dziś”.

Jak napisać wniosek do 7. PR? Elementy dobrego projektu

Punkt Kontaktowy ds. 7 PR przy Biurze Współpracy Międzynarodowej serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem środków na badania naukowe z 7 PR do wzięcia udziału w warsztatach, w trakcie których sześcioosobowe zespoły będą miały za zadanie: stworzyć potencjalne konsorcjum projektowe stosując się do zasad 7 PR oraz napisać wspólnie konspekt wniosku.

Zapraszamy na cykliczne wykłady ze współczesnej historii Francji

Rozmowę-dyskusję-wykład na temat: Dwie Francje, konserwatyści i rewolucjoniści we francuskim społeczeństwie od upadku Bastylii po rządy Petaina przeprowadzi absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Oxfordzkiego historyk, bizantynista, psycholog Adam Izdebski, obecnie doktorant na Wydziale Historycznym UW, członek kolegium invisibile.

Logo 40-lecia uczelni do pobrania

W związku z obchodami 40-lecia uczelni, zaprojektowane zostało logo obchodów 40-lecia naszej uczelni. Loga w wersji polskiej oraz łacińskiej pobrać można ze strony Działu Informacji i Promocji.

Przerabianie historii w powojennej literaturze anglojęzycznej - zapraszamy na konferencję

Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców UKW zaprasza na dwudniowa konferencję pt: „Przerabianie historii w powojennej literaturze anglojęzycznej”. Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 listopada w Instytucie Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej, ul. Grabowa 2
Katedra Filologii Angielskiej.