Szczypiorniści KU AZS UKW Bydgoszcz w rozgrywkach o Puchar Polski

Po raz pierwszy w historii drużyna szczypiornistów KU AZS UKW Bydgoszcz została zgłoszona do rozgrywek o Puchar Polski. Nasz zespół swoje pierwsze zawody (w 1/8 finału) rozegra na własnym parkiecie z aktualnym wicemistrzem Polski- zespołem Zagłębia Lublin. Mecz odbędzie się 10.12.2008.

Zapraszamy na wykład otwarty pt: Rodzina Kresowa w wirach historii

Biblioteka Główna UKW zaprasza na wykład zorganizowany w ramach XXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy pt: "Rodzina Kresowa w wirach historii". 12 listopada br., godzina 17. ul Chodkiewicza 30, budynek Biblioteki Głównej.

Zapraszamy na wykład prof. Anny Brzezińskiej - Skąd dziecko wie, to, co wie? Społeczny kontekst rozwoju w okresie dzieciństwa i dorastania

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty Skąd dziecko wie, to, co wie? Społeczny kontekst rozwoju w okresie dzieciństwa i dorastania.

Szczypiorniści AZS UKW kwestowali na cmentarzu Starofarnym

Zabytkowy cmentarz Starofarny w Bydgoszczy ma kolejnych obrońców. Zostali nimi piłkarze ręczni AZS UKW Bydgoszcz, którzy włączyli się w coroczną kwestę.

Debata z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości Polski

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW zaprasza na debatę z okazji
90. rocznicy odzyskania niepodległości Polski

Co się dzieje z wartosciami? Próby diagnozy - konferencja naukowa 5 i 6 listopada

„Co się dzieje z wartościami? Próby diagnozy” - to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, która 5 i 6 listopada będzie miała miejsce w Bydgoszczy.

Dni Stosunków Międzynarodowych

Dr Filip Pawłowski laureatem konkursu POWROTY/HOMING

Dr Filip Pawłowski z Instytutu Fizyki został jednym z 15 laureatów konkursu POWROTY/HOMING 2008 firmowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej. Jest to duże wyróżnienie dla naszego pracownika, który 30 września otrzymał subsydium w ramach programu Powroty/Homing na kontynuowanie badań w kraju.

Mistrzowie horroru

Kolejny raz niesamowitą końcówkę i konsekwencję zaprezentowali zawodnicy KU AZS UKW Bydgoszcz. Mimo, iż do przerwy w meczu z Samborem Tczew był remis 14:14, to po zmianie stron bydgoszczanie nie dali już szans rywalom i wygrali pewnie 32:25.